Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Lazeriai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2019-05-01 40
Branduolinė energetika gali pasiūlyti nebrangią elektros energiją bei sukurti mažai išmetamųjų teršalų, tačiau yra vienas rimtas trūkumas – radioaktyvios atliekos. Jos lieka mirtinai pavojingos tūkstančius metų. Tačiau fizikos mokslų profesorius, Nobelio premijos laureatas bei šiek tiek primenantis mokslininką iš gerai žinomo filmo „Atgal į ateitį“, Gerard’as Mourou siūlo puikų būdą, kaip susitvarkyti su branduolinių atliekų problema.
(2) 2019-02-06 81
Deimantai nėra vien tik prabangos prekė ir papuošalas. Mokslo tyrimuose deimantai yra naudingi ir naudojami optiniuose įrenginiuose. Tačiau visiems yra gerai žinoma, kad deimantai yra santykinai reti ir juos sunku išgauti. Dabar Šiaurės Karolinos valstijos universiteto mokslininkai pademonstravo naują būdą, kaip konvertuoti anglies nanopluoštą ir nanovamzdelius į deimantų pluoštą. Geriausia, kad, lyginant su kitomis technologijomis, tai yra pats paprasčiausias būdas pasigaminti deimantų.
(3) 2014-12-12 42
JAV Karinės jūrų pajėgos pranešė, kad anksčiau šiais metais vykdyti naujo lazerinio ginklo bandymai buvo sėkmingi, o šių bandymų sėkmingumo įrodymu tapo vaizdo medžiaga, kurioje užfiksuotas ginklo praktinis panaudojimas.
(7) 2014-04-23 1
Arizonos valstijos universiteto (JAV) specialistai sukūrė inovatyvų lazerio įrenginį, leidžiantį kontroliuoti klimatą dideliais atstumais. Jų sukurtas lazerio prototipas kondensuoja statinį elektros krūvį turinčias daleles debesyse: taip dirbtinai sukeliamas lietus ir žaibavimas.
(1) 2013-09-12 0
Lazeris yra vienas iš šviesos šaltinių rūšių, kuris ne tik gali apšviesti, bet taip pat naudojamas stebėjimui, tyrimams, ryšiams ar kontrolei. Keturis dešimtmečius šioje srityje dirbantis lietuvis dr. Gediminas Račiukaitis tikina, kad šiuolaikiniame pasaulyje pramonė reikalauja vis modernesnių gamybos priemonių ir būdų, tad lazerių panaudojimas yra viena progresyviausių krypčių.
(5) 2013-09-09 7
Šiandien lazerių technologijų kūrimo pramonė yra viena perspektyviausių industrijos sričių. Mūsų šalies gamintojų lazeriai žinomi kaip parametrinių šviesos generatorių gamybos lyderiai, kurie užima daugiau nei pusę šios srities rinkos visame pasaulyje.
(0) 2012-10-13 2
Skaičiuojama, kad pasaulinė lazerių rinka yra apie 7,5 mlrd. JAV dolerių (apie 20 mlrd. litų). Palyginimui, Lietuvos metinis bendrasis vidaus produktas yra šiek tiek virš 100 mlrd. litų. Žinodami šiuos skaičius, galime skaičiuoti, kad net jei visi pasaulio lazeriai būtų gaminami Lietuvoje, tai sudarytų tik penktadalį mūsų ekonomikos.
(10) 2011-09-07 2
Prieš keletą savaičių Lietuvoje garsiai nuskambėjo ne vienas atvejis, kai lazerių spinduliais buvo akinami keleivinių lėktuvų pilotai. Kai kuriais atvejais piktavalius pavyko nustatyti ir jiems pritaikyti baudžiamąją atsakomybę. Tačiau užsienyje pradėta prekiauti tokio galingumo rankiniais lazeriais, kokių spinduliais galima pasiekti net ir orbitoje dirbančių astronautų akių tinklaines.
(9) 2011-07-12 2
Vieną lietingą praėjusių metų savaitgalį laboratorijos techninio darbuotojo pareigas einantis vokietis Patrikas Prybė (Patrick Priebe), kuris yra ir prisiekęs fantastinio kino filmo „Geležinis žmogus“ („Iron Man“) gerbėjas (šį filmą jis pasižiūri bent sykį per savaitę), nusprendė susikonstruoti kompaktišką, tačiau galingą delninį lazerinį ginklą.
(0) 2011-06-08 0
VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva, šiemet Lietuvos lazerių gamintojai kartu dalyvavo ir sėkmingai prisistatė tarptautinėje parodoje, kurios metu įvyko daugiau nei 500 verslo susitikimų, užmegzta daugiau nei 200 kontaktų, o bendra planuojamų bendradarbiavimo sutarčių vertė skaičiuojama daugiau nei 26 mln. litų.
(0) 2011-06-03 1
Magnetinis branduolių rezonansas (angl. nuclear magnetic resonance) yra galingas cheminės analizės įrankis. Metodo panaudojimas magnetinio rezonanso tomografijai yra nepakeičiamas įrankis medicininėje diagnostikoje. Tačiau jo panaudojimą riboja labai galingų magnetinių laukų ir didelių bei brangių superlaidinių magnetų poreikis. Dabar Berklio laboratorijos mokslininkai su kolegomis pademonstravo, kad galima stebėti magnetinį branduolių rezonansą esant nuliniam magnetinio l...
(19) 2011-04-28 0
Ko gero, mažai kas tikėjosi, jog gauti palaiminimą pradėti galingiausių pasaulyje lazerių konstravimą, gali prireikti tiek daug laiko. Šiaip ne taip, persvarsčiusi kai kuriuos finansinio rėmimo niuansus, Europos Komisija (EK) galų gale patvirtino „Extreme Light Infrastructure“ (ELI – „Ekstremali Šviesos Infrastruktūra“) projektą, pagal kurį, iki 2015-ųjų turėtų būti sukonstruoti trys superlazeriai.
(21) 2011-01-13 0
Prieš laivus užgrobti bandančius jūrų piratus bus naudojamos britų inžinierių kuriamos lazerinės patrankos. Jos apakins užpuolikus dar už pusantro kilometro.
(0) 2010-12-17 0
Norint sukurti naujos kartos supersparčius kvantinius kompiuterius, galinčius greitai įveikti pačius sudėtingiausius uždavinius, mums neišvengiamai prireiks priemonių manipuliuoti atskirais atomais. JAV Viskonsino ir Duke universitetų mokslininkai jau sugalvojo, kaip tai atlikti.
(19) 2010-12-02 1
Lietuvos lazerinių technologijų bendrovė „Ekspla“ pateko tarp geriausių moksliniams tyrimams skirtų lazerių kūrėjų. Bendrovės sukurtas lazeris „NT200“ prestižiniuose apdovanojimuose „Prism Awards for Photonics Innovation“ įvertintas kaip vienas iš pažangiausių fotonikos gaminių pasaulyje 2010 m. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvos lazerių gamintojas yra nominuotas tokiam tarptautiniam apdovanojimui.