Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Levitacijos eksperimentai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-06-27 34
Mokslininkai sukonstravo prietaisą, akustinėmis bangomis kuriantį levitacijos efektą be tiesioginės sąveikos su judinamais objektais.
(0) 2016-02-22 13
1911 m. balandžio mėnesį olandų mokslininkas Heikė Kamerlingas Onesas (Heike Kamerlingh On-nes) tyrinėjo medžiagas labai žemoje temperatūroje. Jis paėmė gyvsidabrio ir jį atšaldė iki maždaug -269 laipsnių temperatūros. Ir išsižiojo. Jis negalėjo patikėti, tai ką stebėjo. Superlaidumas – tai tikriausiai vienas paslaptingiausių reiškinių, atrastų mokslininkų. O levitacijos galimybė buvo atrasta ne iš karto.
(1) 2016-01-07 6
Nuostabiausia tai, kad tokią skraidlentę pasidaryti gali praktiškai kiekvienas. Reikės viso labo sauso ledo (sušaldyto anglies dvideginio – CO2) ir kokios nors lentos, kurią būtų galima pasidėti ant to ledo. Idėjos autoriai tokia savadarbe skraidlente virš parketo skraidė taip, tarsi trintis nė neegzistuotų – o ir išsilaikyti ant tokio daikčiuko kartais būdavo praktiškai neįmanoma.
(0) 2015-10-30 19
Apie lengvų objektų (vandens lašų, nedidelių plastikinių rutuliukų) akustinės levitacijos principus mokslininkams žinoma jau senokai: įdėjus objektą į sistemą tarp dviejų garsiakalbių masyvų arba garsiakalbio ir reflektoriaus į tarpe esantį objektą galima nukreipti tikslų, aukštos energijos ultragarsą, kuris tą objektą „pakabina“ ore. Tačiau Ispanijos mokslininkai sugalvojo, kaip tą galima padaryti vos su vienu garsiakalbių masyvu – jų išradimas prilyginamas garsinėms replėms, laikančioms objektą tik iš vienos pusės, o ne iš dviejų, rašo popularmechanics.com.
(0) 2015-07-28 32
Jei tabletę antacido (rūgštingumą neutralizuojančio preparato) panardintume į stiklinę vandens Žemėje, gautume stiklinę putojančio skysčio. O štai tą patį eksperimentą pakartojus Tarptautinėje kosminėje stotyje (TKS), gaunamas...
(3) 2014-11-07 27
"Tai beprotiška! – džiūgavo savo veidus per vandens rutulio sferos sieneles vėliau išvydę neįprasto ir nelauktai įspūdingo eksperimento autoriai.
(0) 2014-01-08 0
Japonų mokslininkai sukūrė būdą, kaip mažus daiktus išlaikyti ore pasinaudojant vien tik ultragarsu, kurio žmonės negirdi.
(0) 2013-10-23 1
Jei pasitaikytų galimybė pažaisti su ultragarso lauku, kiek pasipraktikavus galima surasti tokį ultragarso dažnį, kuriam sklindant vandens lašai pradeda sklandyti ore (levituoti). Tačiau įdomumai tuo tik prasideda.
(2) 2013-10-04 0
Atrodo magiškai, bet tai – tikrovė. Įsivaizduokite, kad į balas, ežerus, upes ir jūras krintantys lietaus lašai, užuot grimzdę į išvardintus vandens telkinius, nuo jų atšoka. Taip juk nebūna! Bet jau yra. Lašus skysčio paviršiumi "šokinėti" ir "vaikščioti" išmokė Danijos technologijų instituto ir Masačiusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai.
(5) 2013-07-16 0
Šveicarijos tyrėjai sugalvojo naują akustinės levitacijos metodą, kuris sudaro sąlygas ore išlaikyti, judinti ir sukioti nedidelius daiktus – taip pat ir pailgos formos, kokie anksčiau levitacijai nepaklusdavo. Mokslininkų pasiekimas aprašytas žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“.
(8) 2011-11-02 1
Ore be jokių regimų prietaisų sklendžiantys objektai visada atrodo žaviai, įspūdingai ir mįslingai. Be to, tai vienas iš patogiausių būdų paprastam mirtingajam susipažinti su kvantine fizika. O ir fizikai įsigudrina įvaldyti vis sudėtingesnius levitacijos triukus.
(9) 2010-01-23 0
Kad ir kaip atrodytų keista, ateityje, vykdant Marso tyrimų ir kolonizavimo misijas, viena esminių problemų bus dulkės. Šioje planetoje praktiškai nėra atmosferos, taip pat trūks bet kokių įmanomų priemonių dulkėms paprasčiausiai nuplauti, todėl jos gali kelti grėsmę bet kokiai žmogaus veiklai. Tačiau sprendimas jau beveik baigiamas kurti.
(14) 2009-09-10 0
JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos remiamiems mokslininkams tiriant nesvarumo sąlygas pavyko pakelti į orą peles, praneša „The Telegraph“.