Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Magnetai ir jų veikimas (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-12-17 35
<em>Floridos valstijos universitete įkurta Nacionalinė Stipraus magnetinio lauko laboratorija pasiekė naują rekordą, išbandydama 32 teslų magnetą — 33 procentais stipresnį už galingiausi
(0) 2017-08-25 46
Floridos Valstijos Universitetas sukūrė galingiausią magnetą pasaulyje. Šis įspūdingas įrenginys yra labai naudingas mokslui, bet kartu ir labai pavojingas. Kokia jo galia? Kaip ją galima palyginti su visiems pažįstamais magnetais? Ir kam šis magnetas reikalingas?
(15) 2016-05-31 25
Ne tai kad sutraiškyti – objekto nepavyko net įlenkti ar įskelti! Nors jį gniuždė net 620 atmosferų slėgis! O visų nuostabiausia tai, kad negailestingiems hidraulinio preso gniaužtams taip pasipriešinti sugebėjo viena trapiausių medžiagų.
(0) 2015-11-02 9
JAV mokslininkai iš Nacionalinės Los Alamos laboratorijos, bendradarbiaudami su kolegomis iš Ilinojaus universiteto, Nacionalinės Lorenco Berklio laboratorijos ir kitų institucijų, sukonstravo dirbtinį nanodydžio magnetą, kuris ypatingas tuo, jog jį sudarančioms magnetinėms nanosalelėms buvo suteikta geometrinė forma, paprastai neaptinkama natūraliuose magnetuose. Šis pasiekimas aprašytas naujausiame prestižinio žurnalo „Nature Physics“ numeryje.
(6) 2015-10-15 13
Elektros inžinierius, panaudojęs galingus elektromagnetus ir pirštų atspaudų skaitytuvą, savomis rankomis pasigamino legendinį skandinavų dievo Toro kūjį Mjolnirą, kurį nuo žemės atkelti gali tik tie, kurie yra verti, rašo cnet.com.
(0) 2015-08-05 -17
Magnetai – jėga. Tiesiogine prasme irgi. Ypač jei tie magnetai išlieti iš neodimio. Traukia kaip velniai! O jei tarp jų kas nors mėgina įsiterpti... Pasekmės visada būna skaudžios. Kartais – ir patiems magnetiniams subjektams.
(0) 2015-03-16 23
Galbūt ji kuo nors primena milžinišką nežemiškos kilmės amebą, terorizuojančią miestelio gyventojus viename XX a. šešto dešimtmečio siaubo filme "Gniutulas" (The Blob). Tačiau ši judanti beformė masė žmonių nepuola – ją domina ir masina tik magnetai. Ypač galingesni magnetai.
(0) 2014-07-04 44
Kuo galingesnis MRI aparato magnetinis laukas, tuo geresnis stebimų kūno audinių vaizdas. Daugelis pasaulio ligoninėse naudojamų MRI aparatų yra nuo 1,5 iki 3 teslų galingumo (teslomis matuojamas magnetinio lauko stiprumas). Bendrovė "General Electrics" (GE) neseniai sukūrė aparatą, generuojantį net 7 teslų stiprumo magnetinį lauką. Vis dėlto tai yra niekis, palyginus su INUMAC.
(2) 2014-06-09 38
Nieko nežemiško, antgamtiško ar stebuklingo. Tik magnetai. Tačiau su jais galima tverti išties nežemiškai, antgamtiškai ir stebuklingai atrodančius dalykus.
(5) 2014-04-07 2
Tereikia magneto prisilietimo ir geležies fluidas (angl. ferrofluid) tampa viena labiausiai neįtikėtinų medžiagų planetoje. Sunku suvokti, jog paprasčiausios suspenduotos magnetinės dalelės skystoje terpėje (dažniausiai aliejuje) gali išdarinėti tokius triukus.
(0) 2014-02-05 10
Stebint, kaip grakščiai ir niekur neskubėdamas ore plūduriuoja neodimio magnetas, galima pagalvoti, kad kažkas Žemėje išjungė gravitaciją. Ar bent jau smarkiai "prisuko".
(0) 2013-04-19 0
Tamsi masė, nepermaldaujamai persekiojanti savo auką, o ją pavijusi abejingai suryja – iš aukos nelieka nė šapo. Skamba kaip specialiųjų efektų fantastinio siaubo filmo scenarijaus štrichai, tačiau nei specialiųjų efektų, nei fantastikos, nei siaubo čia – nė gramo. Viskas, kas užfiksuota šiame vaizdo siužete – tikrovė, kurios autorius – šis magnetinis gelis.
(8) 2012-04-16 0
Japonijos aukštųjų technologijų įmonė „Hitachi“ pristatė elektros variklį, kuriame nėra retųjų žemės metalų, taip siekdama sumažinti gamybos išlaidas ir priklausomybę nuo importuojamų, daugiausia iš Kinijos, ribotų šių žaliavų resursų.