Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Metamedžiagos (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-07-07 48
Medžiagų mokslas yra seniausia mokslo ir technologijų sritis. Medžiagų poveikis civilizacijos eigai atsispindi erų pavadinimuose: akmens amžius, bronzos amžius, geležies amžius. Dabar mes gyvename pažangiųjų medžiagų amžiuje. Kokios medžiagos bus naudojamos netolimoje ateityje ir kaip jos keis mūsų kasdienį gyvenimą?
(1) 2017-02-14 17
Tyrėjų komanda iš Kolorado universiteto Boulderyje ir Vajomingo universiteto sukūrė medžiagą, galinčią pastatus vėsinti net ir esant tiesioginiam saulės spindulių ant jų paviršių kritimui, ir tam nereikalaujančią vandens ar energijos sunaudojimo. Metamedžiaga gali būti gaminama didmeniniu būdu ir yra potencialiai gyvenamųjų namų ir jėgainių vėsinimą transformuoti galinti medžiaga.
(3) 2016-04-03 9
Pasak JAV mokslininko, jau trejus metus dirbančio Nacionaliniame Japonijos medžiagų mokslo institute (NJMMI) Joelio Henzie, šiandien mokslininkai mokosi kontroliuoti ir panaudoti šviesą tokiais būdais, kurie iki šiol niekada nebuvo išmėginti. „Gali būti, kad po 20 metų nematomumo drabužiai bus ne tik filmų kūrėjų fantazijos vaisius, bet ir tikrovė”, – mano J. Henzie.
(0) 2016-03-23 -2
„Scientific Reports“ rašo apie inžinierių grupę, kuri dirba Ajovos Mokslo ir technikos universitete. Mokslininkai pristatė naują, lengvą ir labai lanksčią medžiagą – „meta-odą“.
(4) 2014-06-25 57
Štai taip atrodo naujo tipo polimerinė medžiaga, kurią sukūrė Švedijos fizikai. Ši medžiaga pasižymi neįtikėtina savybe – neįmanoma pajusti po ja esančių daiktų. Kitaip tariant, tokia medžiaga padengti daiktai tampa neapčiuopiami – jie nesukels jokio lytėjimo pojūčio. Spusčiodami tokia medžiaga padengtą daiktą, nė neįtarsite, kad po ta medžiaga kažkas yra.
(2) 2013-06-10 0
Purdue universiteto (JAV) inžinieriai sukūrė ir sėkmingai išbandė telekomunikacijoms skirtą prietaisą, kurį pasitelkus pavyko paslėpti šviesolaidžio kabeliais perduodamus duomenis, praneša BBC.co.uk.
(8) 2013-06-08 0
Panašu, kad ir Harrio Potterio gyvenimo istoriją galima įtraukti ne tik į „fantasy“, bet ir į „science fiction“ literatūros žanrą – šiose knygose (ir filmuose) matytas nematomumo apsiaustas galų gale atsiras ir tikrame pasaulyje. Tiesa, jis bus pagamintas ne Hogvartso specialistų, o optiką išmanančių mokslininkų.
(5) 2011-10-06 0
Jeigu įprastiniai juodi dažai sugeria apie 85 proc. šviesos, tuomet kaip pavadinti naujai sukurtą metamedžiagą, sugebančią sugerti iki 99 proc. ją pasiekiančios regimosios spinduliuotės? Tamsesne už juodą?
(4) 2011-08-15 0
Djuko universiteto (JAV) inžinieriai jau yra visiems parodę, jog sugeba sėkmingai realizuoti šviesos ir garso maskavimo technologijas. Dabar atėjo eilė patobulinti judėjimą vandeniu – mokslininkai atskleidžia teorinę galimybę gerokai padidinti laivų plaukimo našumą, priversdami aplinkinį vandenį būti rimties būsenos.
(0) 2011-08-03 0
Erdvėlaikio analogijomis yra vadinama sparčiai besivystanti fizikos sritis, kurios išskirtinė savybė – sistemų, turinčių matematinių sąsajų su bendrąja reliatyvumo teorija, nagrinėjimas ir ankstyvojo Visatos elgesio teorijų tikrinimas. Viename iš naujausių savo darbų mokslininkai panaudoja erdvėlaikio analogijas, kad sumodeliuotų teorijos, aprašančios laiko pabaigą, evoliuciją. Pastaroji yra vadinama Didžiuoju griuvimu (angl. Big Crunch) ir pagal šį modelį neaprė...
(2) 2011-07-29 0
Metamedžiagų tyrinėtojai – Jaroslavas Uržumovas (Yaroslav Urzhumov) ir Deividas Smitas (David Smith), besidarbuojantys Djuko universitete (JAV) – atliko modeliavimą, kurio metu objektas sugebėjo judėti vandenyje nepalikdamas jokio pėdsako. Pasak minėtųjų mokslininkų, šį reiškinį būtų galima pritaikyti realiame pasaulyje, žinoma, prieš tai atlikus išsamesnius tyrimus. Tyrėjų darbe, išspausdintame arXiv, aprašoma, kaip modeliuojant buvo panaudotos metamedžiagos ir ...
(10) 2011-07-18 0
Remdamiesi „nematomo apsiausto“ technologijomis, fizikai siūlo teorinę galimybę kurti „skyles laike“.
(2) 2011-06-28 0
Iš plastiko metamedžiagos pagaminta nauja akustinės maskuotės danga (angl. – „acoustic invisibility cloak“) pavers objektus „nematomais“ girdimųjų bangų diapazone. Išradimas galėtų atlikti laivų akustinio skydo saugantis nuo sonarų funkciją. Akustinės maskuotės dangą būtų galima panaudoti ir statant garsui nepralaidžias sienas koncertų salėse, automagistralėse ar kitose erdvėse. Akustinės maskuotės idėja nėra nauja, tačiau pirmieji ją realizavo Djuko uni...
(5) 2011-06-15 1
JAV aprobuota technologija, sudarysianti sąlygas serijiniu būdu gaminti pakankamai didelius metamedžiagos lakštus, kurie su šviesa sąveikauja kiek kitaip nei įprastos medžiagos.
(2) 2011-04-01 0
Ratgerso (angl. Rutgers) inžinerijos mokyklos mokslininkai teoriškai išnagrinėjo ypatingai stiprių metalo lydinių klasę. Šie lydiniai turi didelį pritaikomumo potencialą spyruoklių, jutiklių ir perjungiklių gamyboje. Naujosios medžiagos leistų sumažinti prietaisų dydį ir jie būtų jautresni.