Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Miuonai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-07-08 0
<p style="font-style:italic"> Su gimtadieniu, Higso bozone! Prieš metus dalelės, suteikiančios kitoms dalelėms masę, atradimas buvo <a target="_blank" href="http://www.newscientist.com/article/d
(0) 2012-10-22 1
Kosminiai spinduliai galėtų padėti gauti detalios informacijos apie tai, kas yra apgadintų Fukušimos atominės elektrinės Japonijoje reaktorių viduje.
(0) 2011-05-13 0
Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkams pavyko stebėti medžiagos būseną, vadinamą kvantiniu sukinių skysčiu. Nors šios egzotinės būsenos egzistavimas teoriškai numatytas beveik prieš 40 metų, tik visai neseniai atlikti pirmieji tiesioginiai jos stebėjimai.
(6) 2011-02-07 0
„Mokslininkams pavyko „apmulkinti“ vandenilio atomus taip, kad šie saviškiu palaikė helio atomą!“ Tai – ne trumpas anekdotas iš chemikų tinklaraščio, o gana alchemiška nūdienos chemijos mokslo realybė. Pasirodo, „užmaskuotas“ helio atomas chemiškai elgiasi taip, tarsi tai būtų įprastas vandenilio atomas, nors už tokį yra sunkesnis net 4 sykius. Tokia helio maskuotė provokuoja „skyrybas“ vandenilio molekulėse.
(26) 2010-05-19 0
JAV fizikai mano radę priežastį, kodėl apskritai egzistuoja materialusis pasaulis. Tai jiems pavyko nustatyti vykdant eksperimentus „Tevatron“ dalelių greitintuvu.
(49) 2008-11-17 0
Jau kelios savaitės interneto platybėse klaidžioja intriguojantys pranešimai apie tai, jog JAV dalelių greitintuve aptikta „kažkas, netelpančio į fizikos dėsnius“. Kadangi jau atsirado ir patikimos informacijos apie įvykį, bandysime kartu su skaitytojais paieškoti „tiesos grūdo“.