Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Naujos kartos lustai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2016-11-02 13
Elektronikos mažinimo tendencija pastaraisiais metais gerokai sulėtėjo. Tai yra ypač pastebima išmaniųjų telefonų segmente, kur ekranų įstrižainės tik didėja. Vis dėlto, prietaisų vidiniai komponentai nuolat mažėja.
(0) 2016-09-06 34
Mokslininkams pirmą kartą pavyko sukurti tranzistorių iš anglies nanovamzdelių, kuris veikia beveik du kartus greičiau, nei analogai iš silicio.
(1) 2015-05-31 38
Viskonsino universiteto mokslininkai bei JAV žemės ūkio ir miškų departamento (US Department of Agriculture's Forest Products Laboratory) suvienijo jėgas siekdami išsiaiškinti puslaidininkyje esančio substratinio sluoksnio pakeitimo galimybes į aplinkai draugišką medžiagą celiuliozės nanofibrilą (CNF).
(0) 2015-04-08 79
Taip jau susiklostė, kad elektronikos plėtra vystosi miniatiūrizacijos kryptimi. Kompiuteriai – neišimtis. Pirmieji prietaisai užimdavo visą kambarį, iš esmės būdami tik didžiuliais skaičiuotuvais, tačiau po kelių dešimtmečių turime daug daugiau galimybių ir našumo siūlančius aparatus, telpančius net į kišenę. Tačiau ir tai dar ne riba – pristatytas autonomiškas kompiuteris, dydžiu galintis varžytis su ryžių grūdu.
(0) 2014-11-10 17
Priartėta prie vieno iš didžiųjų informacinių technologijų inžinierių, mokslininkų ir tyrėjų iššūkių – sukurta skraidyklė, kuri gali mokytis, reaguoti į įvairius veiksnius ir prisitaikyti prie aplinkos.
(1) 2014-08-13 19
Daug kas pasikeitė per trejus metus nuo tada, kai IBM pirmą kartą pristatė lusto prototipą, pavadintą SyNAPSE (Systems of Neuromorphic Adaptive Plastic Scalable Electronics – Adaptyvios kintamo mastelio neuromorfinės elektroninės sistemos), kuris savo darbo principu imituoja žmogaus smegenis.
(0) 2014-05-07 3
Harvardo universiteto (JAV) mokslininkams pavyko sukurti kvantinius jungiklius, kuriuos galima įjungti ir išjungti vienu fotonu – tai yra technologinis pasiekimas, leisiantis ateityje sukurti saugius kvantinius tinklus, rašoma universiteto pranešime.
(9) 2011-03-16 0
Magnetinės laisvosios kreipties atmintinės (MRAM) šiuo metu susilaukia didžiulio kompiuterinių informacijos saugojimo įrenginių gamintojų dėmesio. Kaip ir populiariuosiuose USB atminukuose, čia informacija yra įrašoma į statinę atmintį, tačiau MRAM pasižymi kur kas trumpesniu kreipties laiku ir praktiškai neribotomis įrašymo galimybėmis. Nors komercinės MRAM atmintinių versijos prekyboje pasirodė 2005 metais, jos nusileido kitiems triniosios atminties segmento konkuren...
(0) 2010-01-12 0
Belgijos Ghent universiteto Fotonikos tyrimų grupės mokslininkai sukūrė trilijoną kartų sumažinto mastelio pasaulio žemėlapį, kurio ilgis yra vos 40 mikrometrų - maždaug pusė žmogaus plauko pločio. Žemėlapio paskirtis grynai dekoracinė, nes jis bus naudojamas naujai tyrinėtojų kuriamai mikroschemai papuošti.
(6) 2009-09-03 0
IBM mokslininkė Frances Ross užsiima mikroskopinius grybus primenančių silicio nanovielučių auginimu, kurios kažkada ateityje gali tapti naujo tipo elektronikos pagrindu. Nanovielutės yra tik vienas iš daugelio modernaus medžiagų mokslo pasiekimų, tačiau jų potencialas yra didžiausias.
(45) 2009-03-26 0
Vokietijos mokslininkai sukūrė žmogaus smegenų struktūrą imituojantį kompiuterinį lustą, kuris gali veikti taip, kaip smegenys, tik kur kas greičiau, praneša „Vnunet.com“.