Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Oksidinių medžiagų fizikinės savybės (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-07-30 0
Silicio pagrindo lustų technologijos nuolat tobulinamos, tranzistoriai vis mažėja, traukiasi ir jų energetinės sąnaudos. Tačiau tikėtina, kad netrukus silicio technologijų vystymas atsimuš į neįveikiamą fizikos dėsnių sieną, ribojančią tranzistorių miniatiūrizacijos galimybes. Natūralu, kad fizikai ir kitų mokslo sričių atstovai jau išbandė daugybę medžiagų tikėdamiesi, kad jos galėtų atstoti silicį. JAV Energetikos departamento SLAC Nacionalinio greitintuvo laboratorijos mokslininkai į silicio pakaitalų sąrašą įrašė kelis itin perspektyvius kandidatus.
(0) 2012-07-03 0
Mokslininkai iš Šiaurės Karolinos valstijos universiteto sukūrė metodą, kuris leidžia valdyti titano dioksido kristalinę struktūrą kambario temperatūroje. Tai leidžia žymiai efektyviau panaudoti titano dioksidą įvairiose srityse, tame tarpe fotovoltiniuose elementuose, antimikrobinėse dangose, vandenilio gamyboje, išmaniuosiuose jutikliuose ir optinės komunikacijos technologijose.
(1) 2011-03-11 0
Daugelis žmonių eina pro duris, ribojančias du kambarius, ar kerta valstybių sienas nesusimąstydami apie tai. Žinoma ne visos skiriančiosios ribos skirtos, kad pro jas kažkas keliautų. Kai kurios ribos, pavyzdžiui tarp dviejų sujungtų medžiagų, yra pastoviai kintanti vieta, kur gali vykti įdomūs dalykai.
(7) 2011-02-27 0
Tokie elektroniniai įtaisai kaip išmanieji telefonai, kompiuteriai ar MP3 grotuvai tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi, o vartotojai jau seniausiai įprato kiekvienąkart sulaukti naujų, patobulintų modelių pristatymo. Tačiau norint, kad vieną gražią dieną ši tendencija nenutrūktų, būtina ieškoti naujų technologijų.