Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Optoelektronika (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-12-02 0
Masačiusetso technologinio instituto (MIT) mokslininkų grupei pavyko smarkiai pasistūmėti į priekį, diegiant fotoninius skaičiavimus. Sukurta silicio mikroschema, kurioje šviesos spinduliai pakeičia elektronus.
(3) 2011-10-11 2
Eurui išgyvenant krizę, mokslo pasaulyje savotiškai pagerbta lietuviška moneta. Iš tikrųjų išskirtinis ir džiugus laimėjimas: Fizinių ir technologijos mokslų centro (FTMC) tyrėjų, vadovaujamų prof. habil dr. Gintaro Valušio, darbas buvo ne tik paskelbtas įtakingiausiame pasaulyje taikomosios fizikos žurnale „Applied Physics Letters“, bet ir jų tyrimus iliustruojančios lietuviškos monetos Vytis papuošė leidinio viršelį.
(0) 2011-05-12 0
Tarptautinė tyrėjų komanda, dirbanti Makso Planko Kvantinės optikos institute (Max Planck Institute of Quantum Optics), sukūrė metodą, kuris leido jiems valdyti ir stebėti įgreitintus elektronus, išlekiančius iš nanosferų. Kai intensyvi lazerio šviesa sąveikauja su elektronais, esančiais nanodalelėse, sudarytose iš daugelio milijonų individualių atomų, tai tokie elektronai gali būti išlaisvinti iš nanodalelių ir įgauti didelius pagreičius.
(0) 2011-04-13 0
Mokslininkų grupė sukūrė metodą, kuris leidžia sufokusuoti infraraudonųjų spindulių šviesą į nanodydžių objektus naudojant smailėjančias perdavimo linijas. Naujasis įrenginys gali būti svarbus tobulinant cheminius ir biologinius jutiklius, tame tarpe ir ypatingai mažus infraraudonosios spinduliuotės spektrometrus.
(4) 2011-03-18 0
Jungtinė Karalystės Glasgo ir Bristolio universitetų optikos specialistai populiariajam iPad planšetiniam kompiuteriui sukūrė tikslią, paprastą ir intuityvią optinio pinceto valdymo programėlę.
(5) 2011-03-17 0
Centrinės Floridos universiteto (JAV) tyrėjams pavyko sukonstruoti naują lazerinį įrenginį, galintį pagreitinti spartųjį duomenų apdorojimą ir kartu uždegti žalią šviesą naujos kartos internetui.
(0) 2011-03-08 0
Mokslininkų grupei, vadovaujamai Bristolio universiteto (Jungtinė Karalystė) tyrėjų, pavyko sukurti naujas ateities fotoninių kvantinių kompiuterių sudedamąsias dalis, kurios užtikrintų kur kas mažesnį šių mašinų pagrindą sudarančių grandinių dydį.
(0) 2011-02-28 0
Nors tūkstančius kartų padidintas musės liežuvis ekrane atrodo įspūdingai, šitiek didinantis mikroskopas skirtas ne biologijai. Kauno technologijos universitete veikiančiu mikroskopu naudojasi visos Lietuvos mokslininkai: chemikai, tekstilininkai, medžiagų inžinerijos specialistai.
(22) 2011-01-29 1
Šviesos diodai (dar vadinami kietojo kūno šviesos šaltiniais, šviestukais ir LED) – vienas spalvingiausių technologijos progreso indikatorių. Dar neseniai buvę retenybe, pastaraisiais dešimtmečiais kieto kūno šviesos šaltiniai lėtai, bet užtikrintai plečia savo arealą, nuo mobiliųjų telefonų ekranų ir šviesoforų žygiuodami kaitrinių lempučių teritorijos link. Taigi, kaip šviestukai veikia ir iš kur jie atsirado?
(21) 2011-01-28 0
Šviesos diodai (angl. light-emitting diodes, LED) išsikovoja vis svarbesnę vietą energiją taupančių apšvietimo gaminių rinkoje. Tyrėjai iš Šiaurės Karolinos valstybinio universiteto (JAV) visai neseniai sukūrė technologiją, sumažinančią galio nitrido (GaN) plėvelėse aptinkamų defektų skaičių. Naujasis metodas padidina šviesos diodų efektyvumą, nes GaN plėvelės yra labai svarbi jų sudedamoji dalis, leidžianti suformuoti diodo konstrukciją, spinduliuojančią š...
(1) 2011-01-14 0
Jeigu persišaldėte, imuninė sistema nedelsdama stos jus ginti – tai gerai biologijoje žinomas faktas, tačiau šį reiškinį labai sunku stebėti tiesiogiai. Procesai, vykstantys molekuliniu lygiu, yra ne tik mažų matmenų, bet ir nepaprastai spartūs, todėl užfiksuoti jų veikimą itin sudėtinga. Vokiečių mokslininkai, dirbantys Berlyno Helmholco medžiagų ir energijos tyrimų centre bei Berlyno technikos universitete, aprašė naują metodą, kurį galima laikyti pirmuoju ži...
(0) 2011-01-10 0
Nors paprastai žodis holografija mums asocijuojasi su trimačiais meninio pobūdžio paveiksliukais, pasirodo, jog šį reiškinį galima panaudoti kur kas praktiškiau. Naujame darbe mokslininkai aprašo atomų hologramas, gautas į pagalbą pasitelkus lazerį. Manoma, kad šis atradimas gali padėti pamatus naujos rūšies ultrasparčiajai fotoelektronų spektroskopijai, leisiančiai pažvelgti į molekulių sandarą kur kas veiksmingiau, nei tai pavykdavo padaryti iki šiol.