Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Šaltoji branduolinė reakcija (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2016-12-06 10
Teiginys apie laboratorijoje pažabotą Saulę prieš 25 metus buvo paneigtas. Tai kodėl gi vyriausybės ir investuotojai vėl pinigų upeliais gaivina šią išdžiuvusią vagą?</i>
(16) 2014-10-20 192
Teko skaityti ne vieną rusų fantastų knygą, kurioje aprašoma beviltiška nuo naftos priklausomos Rusijos ateitis po to, kai pasaulis atras pigiausią energijos šaltinį – šaltąją branduolio sintezę. Apie termobranduolinius reaktorius žmonija žino jau daugiau kaip pusę amžiaus. Deja, mokslininkai, entuziastingai ėmęsi kurti tai, kas beveik iš nieko pagamintų neribotą energijos kiekį, buvo priversti nuleisti rankas. Iki šiol. O dabar tie reaktoriai pasielgė, kaip ilgai lauktas autobusas – atvyko iškart du.
(29) 2014-10-16 118
Tai išradimas, kuris gali iš pagrindų ir visiems laikams pakeisti žmonijos civilizaciją. Kompaktinis branduolinės sintezės reaktorius, kurį sukūrė "Skunk Works" – slaptas eksperimentinis kompanijos "Lockheed Martin" padalinys. Šis reaktorius – reaktyvinio variklio dydžio. Tokiomis branduolinėmis jėgainėmis galėtų būti varomi lėktuvai, erdvėlaiviai, jie galėtų tiekti energiją miestams. "Skunk Works" deklaruoja, kad vienas toks reaktorius tarnautų 10 metų.
(36) 2012-06-10 3
Kai kurie panaudoto branduolinio kuro elementai išlieka pavojingi tūkstančius metų. Dalelių greitintuvais varomi reaktoriai galėtų sunaikinti radioaktyvias atliekas – ir tuo pačiu gauti energiją. Ar tai reiškia, kad pagaliau išmušė torio valanda?
(44) 2011-11-06 0
Bolonijoje (Italija) vystosi žavinga fizikos drama, kurios centre sukasi inžinierius, vardu Andrea Rossi ir fizikas Sergio Focardi, tvirtinantys, kad sukūrė visiškai naują pigios ir švarios energijos šaltinį.
(66) 2011-02-06 0
Italijos mokslininkai Andreja Rosis (Andrea Rossi) ir Sergio Fokardis (Sergio Focardi) iš Bolonos Universiteto (Bologna) teigia sukūrę šaltosios sintezės įrenginį, galintį pagaminti iki 2400 W galios energijos panaudodami tik 400 W.
(3) 2010-07-29 0
ITER programos, pagal kurią statomas tarptautinis eksperimentinis termobranduolinės sintezės reaktorius, dalyviai Prancūzijoje surengtame susitikime patvirtino projekto eigos tvarkaraštį ir biudžetą, pranešė leidinys „Nuclear Engineering“.
(14) 2009-03-24 1
JAV vykstančiame Amerikos chemikų draugijos suvažiavime pristatoma apie 30 darbų, vienaip ar kitaip susijusių su šaltosios atomų branduolių sintezės tyrimais, praneša „ScienceDaily.com“.
(47) 2008-05-29 2
Šaltoji branduolinė sinteze, arba branduolinės reakcijos vykdymas kambario temperatūroje ilgą laiką buvo priskiriamas mokslinės fantastikos sričiai. Priežastis - mokslininkams beveik du dešimtmečius nepavyko atkurti eksperimento, kurio metu šis reiškinys buvo "atrastas" pirmąjį kartą. Tačiau Japonijos mokslininkas teigia, jog jam šią savaitę pavyko inicijuoti šaltosios sintezės reakciją. Jei rezultatai pasitvirtins, tai gali revoliucionizuoti šiandieninę mūsų energe...