Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Saulės elementai, jų gamyba ir panaudojimas (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-05-16 17
Olandų inžinieriai stato didžiausią pasaulyje salyną, kurį sudarys atskiros saulės elementų salos. Šie saulės elementai „patys seks saulę ir taip užtikrins maksimalų gaminamos energijos efektyvumą.“
(12) 2018-11-21 60
Jau galime ruoštis automobiliams su saulės elementais ant stogo. „Hyundai Motor Group“ paskelbė apie savo naujausius planus įrengti elektros energiją gaminančius saulės elementus ant jų gaminamų transporto priemonių ir tai pradės daryti jau kitais metais.
(14) 2018-09-12 64
Fizikos mokslų profesorius Paul‘as Dastoor‘as vadovauja pioneriniam naujo tipo pigių saulės elementų projektui ir teigia, kad ateityje įsigyti „žalios“ energijos bus taip pat paprasta, kaip, kad dabar įsigyjame mobiliojo ryšio planą.
(1) 2018-07-20 8
Mikroskopiniai organizmai buvo vieni iš pirmųjų, kurie pradėjo naudoti Saulės energiją, tad mintis juos panaudoti naujesnių ir geresnių saulės elementų gamybai nėra tokia beprotiška kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.
Britų Kolumbijos universiteto (UBC) mokslininkai skelbia sukūrę visiškai naują saulės elementų gamybos būdą ir tam panaudos bakterijas, kurios pasirodo yra gerokai veiksmingesnės nei jau egzistuojančios sistemos ir tokie saulės elementai galės puikiai dirbti debesuotomis ir apniukusiomis dienomis.
(0) 2018-06-26 60
Silicis jau seniai yra saulės elementų technologijos dalis ir taip yra ne šiaip sau. Jis yra nebrangus, stabilus ir efektyvus. Deja, bet silicis sparčiai artėja prie savo teorinės efektyvumo ribos, bet jo sumaišymas su kitomis medžiagomis gali padėti praplėsti jo galimybes. EPFL ir CSEM mokslininkai skelbia sukūrę naują metodą, kuris leido sujungti silicio ir perovskito saulės elementų technologijas bei užfiksavo naują saulės elementų efektyvumo rekordą – 25,2 proc.
(2) 2017-03-30 86
Julicho mieste pastatyta ir iš Vokietijos kosmoso centro valdoma didžiausia iki šiol sukurta dirbtinė Saulė, susidedanti iš 149 didžiulių ksenono lempų, skirta toli gražu ne apšvietimui.
(0) 2015-12-03 23
Saulės elementas iš esmės yra puslaidininkis, įspraustas tarp metalinių kontaktų, kurie perduoda elektros srovę, išgautą iš saulės šviesos.
(1) 2015-07-21 58
Kauno technologijos universiteto (KTU) Organinės chemijos katedros laboratorijose susintetinta medžiaga siūlo kelis kartus pigesnę alternatyvą už dabar naudojamą hibridiniuose saulės elementuose.
(0) 2014-07-23 5
Vilniaus ir Mičigano universitetų mokslininkai įrodė, kad specifiniai molekulių virpesiai paspartina pirminius fotosintezės vyksmus augaluose ir bakterijose, ir pateikė prielaidas naujam supratimui, kaip pati gamta konstruoja itin efektyvius natūralius organinius Saulės elementus.
(4) 2013-07-12 0
Eksperimentų su grafenu metu Masačiūsetso technologinio instituto (MIT) mokslininkai tyrė tokias medžiagos savybes, kaip elektros energijos gavimas, pasinaudojant saulės šviesą. Pranešama, kad eksperimentai buvo gana sėkmingi.
(0) 2013-06-27 0
Fotovoltinis efektas – efektas, kuriame pasireiškia ir vidinis fotoefektas, ir feroelektrinis kartu, buvo stebimas jau ganėtinai senai.
(5) 2013-05-20 1
Mokslininkams iš Viktorijos organinių fotoelektrinių elementų konsorciumo (Victorian Organic Solar Cell Consortium, VICOSC) pavyko sukurti spausdinimo technologiją, leidžiančią atspausdinti organinius fotoelektrinius elementus ant A3 lapo dydžio pagrindo.
(0) 2013-01-02 11
Technologinės naujovės neretai lieka uždarytos už laboratorijų durų vien todėl, kad nesugebama visuomenei įrodyti naujų išradimų ekonominės naudos. Šiuo metu ne tik pasaulio, bet ir Lietuvos fizikai praleidžia daugybę laiko tirdami ir kurdami saulės elementus, pagamintus iš organinių medžiagų, o ne iš įprasto silicio. Apie šią saulės energetikos medžiagų naujovę pasakojo prie tyrimų prisidėjęs Vilniaus universiteto habilituotas fizinių mokslų daktaras Vaidotas Kažukauskas.
(4) 2012-09-04 0
Tiek fotovoltiniai elementai, tiek ir Saulės energijos koncentravimo technologijos yra nuolat tobulinamos, o ypač pastaruosius keliolika metų, vis didėjant aplinkos neteršiančios energijos generavimo poreikiams.
(3) 2012-07-26 0
Veikiausiai ateityje jūsų išmanusis telefonas bus gerokai plonesnis, nes jam nebereikės baterijos. Ją atstos saulės elementai, o kad pastarieji visuomet būtų nukreipti į saulę – pasirūpins Kalifornijos universiteto (UCLA) mokslininkai, skelbiama universiteto pranešime.