Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Švarieji kambariai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-12-14 0
Jeigu domitės fizika, neabejotinai bus įdomu, kaip atliekami įvairūs šiuolaikiniai moksliniai ir inžinieriniai tyrimai. Jiems reikia ne tik specialių žinių, įgūdžių ir brangios aparatūros, bet ir specialių patalpų. Kadangi Lietuvoje fizikos ir nanotechnologijų pramonė vystosi labai sparčiai, KTU universitetas kartu su tarptautiniais partneriais įkūrė specialią laboratoriją tokiems tyrimams vykdyti. Ši laboratorija vadinama „Švariuoju kambariu“. Kas tai yra, žurnale „Mokslas ir technika“ 2013 metų spalio mėnesį pasakojo Sigitas Tamulevičius, Kauno technologijos universiteto Medžiagų, mokslo instituto direktorius - kviečiame paskaityti!
(0) 2014-06-02 0
Galima išgirsti nuogąstavimų, jog studijuoti rimtas specialybes – taikomąją fiziką, medžiagas ir nanotechnologijas – gali būti rizikinga, mat su tokiu išsilavinimu nebus vėliau ką veikti. Tačiau tai visiškai nepagrįstos abejonės – jau eilę metų fizikams ir nanotechnologams Lietuvoje yra daugybė puikių galimybių surasti darbo vietas, o dabar jų dar labiau padaugės.
(7) 2014-05-23 18
Nepavydėtina japonų puslaidininkių gamintojų padėtis verčia kompanijas ieškoti naujų pragyvenimo būdų. Štai japonų korporacija Sharp jau dabar yra pasiruošusi auginti braškes dirbtinėmis sąlygomis, reguliuojant temperatūrą, drėgnumą ir apšvietimo intensyvumą, pasitelkiant specialias sistemas. Šviežios uogos ištisus metus – tokiam pasiūlymui pavydėtų net arabų šeichai!