Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Šviesos šaltiniai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2017-03-30 86
Julicho mieste pastatyta ir iš Vokietijos kosmoso centro valdoma didžiausia iki šiol sukurta dirbtinė Saulė, susidedanti iš 149 didžiulių ksenono lempų, skirta toli gražu ne apšvietimui.
(0) 2016-12-07 11
<i> Nauja saulės elementų (SE) banga gali būti tikrąja to žodžio prasme žalia… Kvantų mechanika padeda kurti geresnius saulės elementus – ir tuo pačiu gali padėti suprasti, kodėl au
(0) 2011-04-13 0
Mokslininkų grupė sukūrė metodą, kuris leidžia sufokusuoti infraraudonųjų spindulių šviesą į nanodydžių objektus naudojant smailėjančias perdavimo linijas. Naujasis įrenginys gali būti svarbus tobulinant cheminius ir biologinius jutiklius, tame tarpe ir ypatingai mažus infraraudonosios spinduliuotės spektrometrus.
(0) 2011-03-28 0
Dabartiniuose įrenginiuose duomenys, saugomi skaitmeninėse laikmenose, tokiose kaip CD, DVD ar brūkšniniai kodai, yra nuskaitomi įprasta šviesa. Naujausias tyrimas rodo, kad kvantinės šviesos panaudojimas gali suteikti daug pranašumų lyginant su klasikine šviesa. Skaitmeninių duomenų nuskaitymui kvantinei šviesai užtenka kelių fotonų. Tai reiškia, kad skaitmeniniai duomenys bus nuskaitomi greičiau, įrenginiai bus greitesni ir jie talpins daugiau informacijos.
(0) 2011-02-10 0
Kalifornijos universiteto, esančio Berklyje (Berkeley), inžinieriai atrado būdą užauginti nanolazerius tiesiog ant silicio paviršiaus. Unikali nanostulpų struktūra įkalina šviesą mažame tūryje ir sukuria dalinių bangų ilgių nanolazerius. Šis atradimas gali būti pradžia naujos rūšies greitesnių ir efektyvesnių mikroprocesorių bei galingesnių biocheminių jutiklių, kurie naudoja optoelektroninius lustus. Inžinierių darbas buvo atspausdintas Nature Photonics žurnalo ...
(21) 2010-11-28 2
Bonos universiteto (Vokietija) mokslininkai sugebėjo sukurti visiškai naują šviesos šaltinį. Specialistai fotonus atvėsino iki tokio taško, kuriame jie kondensuojasi į "superfotoną". Iki šiol buvo manoma, jog toks iš fotonų sudarytas vadinamasis Bose-Einšteino kondensatas realybėje yra neįmanomas.
(12) 2008-12-23 0
Neabejotinai kils klausimas - kas bendro tarp kūdikių pudros ir baltos šviesos? Kad ir kaip bebūtų keista, Duke Universiteto ir JAV karinių pajėgų mokslininkai atrado, kad pigi netoksiška pudra kūdikiams bei apsaugai nuo saulės įdegio, ją pakaitinus, sukuria ryškiai baltą šviesą.