Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Termodinaminė fizika elektronikoje (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2017-03-16 20
<em>Tai absoliutu. Matematika pastatė šaldymo greičio ribojimo ženklą, galiausiai įrodė šimtmečio senumo dėsnį – nebent savo dispozicijoje turite amžinybę ir begalybę išteklių, absol
(0) 2013-06-14 0
Elektrokalorinis reiškinys – tai efektas, kai veikiant medžiagą elektriniu lauku jos temperatūra pasikeičia.
(2) 2011-04-12 0
Ilinojaus universiteto tyrėjai (JAV), nagrinėdami grafeno kontaktų termoelektrinius reiškinius, pastebėjo, jog grafeno tranzistoriai pasižymi nanomasteliniu aušinimo efektu, sumažinančiu jų temperatūrą. Mokslininkai taip pat aptiko, kad grafeno kontaktuose termoelektrinis aušinimo efektas gali būti stipresnis už varžinį šilumos išsiskyrimą – taigi grafeno tranzistoriai patys save aušina.
(8) 2008-10-09 0
Japonijos inžinieriai pristatė termoelektrinio įtaiso prototipą, galintį generuoti elektros energiją panaudojant nešiojamų kompiuterių skleidžiamą šilumą. Tikėtina, jog nelabai tolimoje ateityje bus pagerintas ne tik nešiojamų, bet ir galbūt stacionarių kompiuterių energijos suvartojimo efektyvumas.
(11) 2008-08-19 0
Japonijos kompanija "Furukawa" sukūrė naujo tipo medžiagą, pasižyminčią termoelektriniu efektu, t.y. sugebančią konvertuoti šilumos energiją į elektrą. Preliminariais vertinimais naujovė galėtų konvertuoti apie 7% automobilių išmetamos į aplinką šilumos ir taip padidinti jų kuro sąnaudų efektyvumą apie 2%. Žinoma, iš šalies žvelgiant tai atrodo mažai ir pasaulinės naftos krizės neišspręs, tačiau net nedidelis žingsnis ekologiško gyvenimo link yra sveikinti...
(0) 2007-11-16 0
„Apdorojant informaciją įprasta manyti, jog šiluma ne tik nenaudinga, bet dar ir žalinga, – teigia Nacionalinio Singapūro universiteto profesorius Bejovenas Li (Baowen Li). – Mums pavyko parodyti, jog fononai gali atlikti panašias funkcijas kaip ir elektronai arba fotonai. Tai leidžia sukurti alternatyvų informacijos apdorojimo metodą. Negana to, šilumą įmanoma panaudoti naudingai“.