Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Termoelektriniai keitikliai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-06-18 15
Termoelektrinis reiškinys, dar kitaip vadinamas Peltier‘io-Seebeck‘o efektu, yra dvikryptis procesas, kuris susideda iš tiesioginio temperatūros skirtumo konversijos į elektros energiją ir atvirkščiai. Per pastaruosius 60 metų mokslininkai tyrinėjo medžiagas, kurios galėtų veiksmingai paversti šilumą energija, tačiau jų pastangos buvo bevaisės. Dabar nauji Masačiusetso technologijos instituto (MIT) paskelbti tyrimai rodo, kad naujoji medžiaga gali žymiai padidinti termoelektriškumo potencialą. Naujoji medžiaga yra penkis kartus efektyvesnė ir gali generuoti du kartus didesnį energijos kiekį, lyginant su šiuo metu esančiomis perspektyviausiomis termoelektrinėmis medžiagomis.
(4) 2018-03-16 38
Mes galbūt ne visada pastebime, bet oras esantis aplink mus nuolat šyla arba šąla. Dabar Masačusetso technologijų instituto (MIT) mokslininkai nusprendė, kad šie temperatūros pokyčiai turi būti išnaudoti elektros gamybai.
(1) 2014-10-18 15
<p style="font-style:italic">Naujos rūšies struktūros – skuteruditai – galiausiai išnaudoja iš mašinų į aplinką kliokiančią šiluminę energiją</p>
(10) 2013-12-29 1
Automobilių inžinerinis techninis centras Šteire, Austrija, sukūrė ir jau bando naujas technologijas, leidžiančias išmetamųjų dujų šilumą panaudoti kaip sunkvežimiams tiekiamą srovę (energiją). Tačiau šio principo įgyvendinimo dar teks palaukti, kol serijiniu būdu bus pradėti gaminti termoelektriniai generatoriai.
(17) 2011-12-13 7
Norite sumažinti elektros sąskaitas, pasikinkydami plačiausiai prieinamą, nemokamos energijos šaltinį, Saulę? Dabar jums tektų pakloti nemažai šlamančiųjų specialistui, kuris ateitų į namus ir neefektyvių fotoelementų skydeliais užklotų stogą. O dabar įsivaizduokite saulės pažabojimą be specialisto, be tuščių kišenių ir skydelių. Kas, jei namo atjungimui nuo elektros tinklo tereiktų kelionės iki parduotuvės, dažų kibiro, popietės, praleistos ant stogo su teptuku, poros butelių alaus ir elektriko, pajungsiančio naują stogą prie elektros įvado?
(19) 2011-06-21 0
Japonai sukonstravo unikalų lauko virtuvės rakandą, kuris terminę energiją paverčia elektra. Tad dabar iškylaujant vienu metu galima ne tik gaminti maistą, bet įkrauti mobiliojo telefono elementus. Pasiutusiai pravartu ne tik klajojant po atokiausius planetos užkampius, bet ir… išgyvenus gamtos stichijos šėlsmą.
(0) 2011-05-10 0
JAV ir Kinijos mokslininkams pavyko pastebimai pagerinti įprastos termoelektrinės medžiagos savybes. Šis pasiekimas leidžia pagalvoti apie naujų prietaisų, gebančių perteklinę šilumą paversti elektros energija, sukūrimą.
(0) 2011-03-11 3
Tęsiame pasakojimą apie termoelektrą. Šį kartą pakalbėsime apie tai, kaip šiluma virsta elektros energija, kokie klausimai neduoda mokslininkams ramybės ir ką tyrinėja Kauno technologijos universiteto mokslininkai.
(5) 2011-03-04 7
Termoelektra, tai šiluminės energijos konvertavimas į elektros energiją. Šiandien šis elektros energijos gavimo būdas nėra taip populiarinamas kaip Saulės, vėjo, vandenilio energetika, nes šilumą versti elektra nėra efektyvu ir atrodytų netikslinga apie tai kalbėti, bet... Elektros energija labai palankiai virsta šilumine energija, tačiau šiluminę energiją paversti elektros energija yra sudėtinga, nes čia visu savo stiprumu koją kiša antrasis termodinamikos dėsnis, nurodantis kad savaime tvarka gali virsti į netvarką, bet ne atvirkščiai (entropija – netvarkos matas savaime negali mažėti).
Elektros energija susijusi su tvarkingu elektringų dalelių judėjimu, šiluminė energija - su netvarkingu. Tvarka lengvai virsta netvarka, tačiau netvarka taip lengvai nevirsta į tvarką. Todėl termoelektriniuose reiškiniuose naudingumo koeficientai visada bus m
(3) 2010-11-28 0
Gali būti, jog ateities automobiliai sugebės iš savo išmetamųjų dujų absorbuoti visą šilumą, ją paversdami naudinga energija. Purdue universiteto (JAV) mokslininkai, bendradarbiaudami su kompanija "General Motors", jau dabar kuria termoelektrinius generatorius, kuriuos tikimasi pritaikyti naujausiose transporto priemonėse.
(0) 2010-02-22 0
Fantastų vizijos kartais pildosi netikėtais rakursais. Rašytojo R. Bradbury vienas apsakymas vadinasi „I Sing the Body Electric". Šiais energijos deficito ir aukštų kainų laikais mokslininkai turi labai originalių minčių.
(1) 2008-12-27 0
JAV kompanija "Nextreme Thermal Solutions" neseniai pademonstravo šviesos diodą (LED), kurio generuojama šviesa yra ryškesnė nei jam šiluminę energiją tiekiančios degančios žvakės šviesa. Tikimasi, kad efektyvios terminės energijos konvertavimo į elektrą technologijos netolimoje ateityje bus pritaikytos daugelyje sričių.