Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Feroelektrikai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-07-08 0
Dėka elektrinio lauko feroelektrinis kristalas deformuojasi ir atvirkščiai – dėka mechaninio poveikio keičiasi feroelektriko poliarizuotumas, dėl ko skirtingose feroelektriko pusėse atsiranda potencialų skirtumas, kurį galima registruoti (apatinis paveikslėlis).
(0) 2013-07-06 0
Viena iš įdomių feroelektrikų savybių – šviesos poliarizacijos plokštumos sukimas, kurio efekto neaptarinėsim giliau šiame straipsnyje.
(0) 2013-07-05 0
Jau pakankamai seniai buvo pastebėta, kad pakaitinus kai kuriuos kristalus, jie įsielektrina, t.y. jų paviršiuje atsiranda krūvis: teigiamas vienoje kristalo pusėje ir neigiamas kitoje.
(0) 2013-06-30 0
Daugumai skaitytojų, kurie žino kas yra kondensatorius, vaizduotėje išnyra klasikinio kondensatoriaus schema.
(0) 2013-06-27 0
Dėka to, kad feroelektrikas gali poliarizuotis dviem skirtingomis kryptimis, tokią medžiagos celę galima naudoti kaip atminties elementą, galintį įgyti dvi būsenas, kurioms galima priskirti 0 arba 1 bito reikšmes. Šios atmintys vadinamos FeRAM arba FRAM (Ferroelectric RAM).
(0) 2013-06-27 0
Fotovoltinis efektas – efektas, kuriame pasireiškia ir vidinis fotoefektas, ir feroelektrinis kartu, buvo stebimas jau ganėtinai senai.
(0) 2013-06-22 0
Istoriškai mokslo apie feroelektrikus pradžią galime laikyti segneto druskos (NaKC4H4O6) atradimą 1921 m. Todėl kitas paplitęs feroelektriko pavadinimas – segnetoelektrikas, kilęs būtent nuo šios medžiagos pavadinimo.
(0) 2013-06-17 0
Turbūt daugelis girdėjo apie išmaniąsias medžiagas (angl. – „smart materials“) – tai medžiagos, turinčios vieną ar kelias savybes, kurias galima ženkliai keisti ir valdyti išoriniais poveikiais, tokiais kaip elektriniu ar magnetiniu laukais, mechaniniu poveikiu, temperatūra ir kitais. Išmaniosios medžiagos elgiasi ganėtinai keistai, lyginant su paprastomis medžiagomis. Šiais laikais yra atrasta daug išmaniųjų medžiagų klasių ir tipų. Vienos iš jų yra feroelektrikai – šių medžiagų savybes ir praktinį pritaikymą aktyviai tiria ir KTU mokslininkai kartu su „Taikomosios fizikos“ studijų programos studentais. Tad kas gi tai per medžiagos ir kuo jos ypatingos?
(0) 2013-06-14 0
Elektrokalorinis reiškinys – tai efektas, kai veikiant medžiagą elektriniu lauku jos temperatūra pasikeičia.