Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Elektromagnetizmas (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2011-04-18 2
Ryškus ir stebinantis šviesos magnetinis reiškinys buvo atrastas Mičigano universiteto mokslininkų. Atradimas gali atverti kelius kuriant naujos rūšies saulės energiją surenkančius įrenginius, ir tam nebereikės puslaidininkinių medžiagų pagrindu veikiančių saulės elementų.
(0) 2011-04-07 0
Daugiamilijardinės vertės kompiuterių pramonės perspektyvos labai priklauso nuo sugebėjimo priversti elektros srovę tekėti medžiaga efektyviai. Vis dėlto bet kokiame elektroniniame įtaise, pavyzdžiui, kad ir kompiuterio tranzistoriuje, atomų buvimas neišvengiamai apsunkina elektronų tarpusavio sąveikos nagrinėjimą. Naudodami savo sukurtą sistemą, RIKEN Pažangiųjų mokslų instituto (Japonija) tyrėjai kartu su kolegomis iš Konstanco universiteto (Vokietija), pabaigė pir...
(0) 2011-04-01 0
„Tauta, sugebėsianti kontroliuoti magnetizmą, valdys Visatą“ – dar 1935 metais šie žodžiai nuskambėjo populiaraus JAV literatūrinio personažo Diko Treisio (Dick Tracy) lūpomis. Galbūt tai kiek perdėtas teiginys, tačiau nekyla abejonių, jog tauta, pirmaujanti pažangiųjų magnetoelektroninių, arba spintronikos, prietaisų gamyboje, įgyja nemenką pranašumą šiame informacijos lenktynių amžiuje. Mažesni, spartesni ir pigesni įtaisai bus gaminami tuomet, kai pavyks d...
(0) 2011-03-30 0
Mičigano universiteto (JAV) inžinerijos specialistai sugalvojo būdą, kaip pagerinti feroelektrinių medžiagų veikimą. Šios medžiagos domina mokslininkus, nes tikimasi, jog jos leis pagamintis atminties įrenginius, savo talpa pranokstančius standžiuosius magnetinius diskus, o sparta ir ilgaamžiškumu – „flash“ atmintines.
(2) 2011-03-28 0
Sirakūzų universiteto (JAV) chemikas sugalvojo būdą, leidžiantį žemo dažnio elektromagnetines bangas panaudoti silpnųjų jėgų (Londono dispersinių jėgų), neleidžiančių molekulėms išsilakstyti iš kristalo, tyrimams. Šis fundamentalus darbas gali būti pritaikytas sprendžiant svarbius naujų vaistų paieškos, gamybos ir jų kokybės tikrinimo uždavinius.
(0) 2011-03-22 0
Nors iš pažiūros niekuo neišsiskiriantis magnetikas BaFe₁₂O₁₉ pasižymi pačia paprasčiausia kristaline savo klasės sandara, jis yra gaminamas dideliais kiekiais, todėl daugelis iš mūsų kasdien susiduriame su šia medžiaga, kuomet pažvelgiame į magnetukais aplipintas šaldytuvo dureles. Vis dėlto Japonijos mokslininkai, pakeitę kelis BaFe12O19 geležies atomus skandžiu ir magniu, sukūrė itin retą magnetinį darinį.
(3) 2011-03-17 2
Mokslininkai nupūtė dulkes nuo rentgeno aparato, sukurto netrukus po to, kai 1895 metais atrasti rentgeno spinduliai, ir jį išbandė. Tyrėjai iš to pačio Olandijos miestelio, kur prietaisas ir buvo sukurtas, juo padarė tokias nuotraukas, kurias pamačius sunku patikėti aparato paprastumu ir amžiumi, praneša BBC.
(0) 2011-01-17 0
Nepriklausomai nuo to, ar mus domina dar nesuprasto Visatos reiškinio įminimas ar paslaptingo ir užsisklendusio kolegos pažinimas, klausymasis greičiausiai yra pagrindė priemonė šiems tikslams įgyvendinti. Fizikos pasaulyje klausomasi ne vien ausimis. Spektroskopija – mokslas, tiriantis, kaip atomai sugeria ir išspinduliuoja elektromagnetines bangas, – yra ne kas kita kaip tam tikra klausymosi forma. Šis metodas yra nepakeičiamas daugelyje fizikos eksperimentų ir jį galima ...
(50) 2010-09-03 2
Praėjusią savaitę buvo publikuotas gan įdomus ir tuo pat metu gluminantis fizikos straipsnis, kuriame iškelta idėja, jog fizikos dėsniai visgi gali keistis erdvėlaikio atžvilgiu, tiesiog šis pokytis vyksta pakankamai lėtai, kad mums jis būtų reikšmingas.
(30) 2010-03-05 3
Kamuolinis žaibas (jei jis tikrai egzistuoja) yra elektros išlydžio rūšis, kuri, skirtingai nei įprastiniai pailgi šakoti žaibai, gamtoje natūraliai atsirandanda sferinėje formoje. Jie pasitaiko retai, ir nepaisant didžiausių mokslininkų pastangų, šis reiškinys mums ir dabar išlieka paslaptis. Kamuolinį žaibą sukurti pasisekė tik fizikui N. Tesla. Tiesa, niekas iki šiol nežino, tiesa tai ar mitas.
(4) 2009-10-29 0
Vienos žvaigždės milžinės sprogimo sukeltos elektromagnetinės bangos iki Žemės skriejo kiek daugiau nei 13 mlrd. metų - tad tai yra tolimiausias ir tuo pačiu seniausias objektas iš iki šiol stebėtų Visatoje.
(18) 2009-10-03 0
NASA Ameso tyrimų centre Kalifornijoje (JAV) ruošiamasi pristatyti magnetinę levitaciją naudojančią naujos kartos visuomeninio transporto technologiją.
(6) 2009-07-16 0
Šis video užfiksuotas Rokko geležinkelio trasoje Kobe (Japonija) mieste - išmetus ant grindų metalinių sąvaržėlių, šios traukiniui stabdant ar greitėjant pakyla vertikaliai ir lėtai juda.
(7) 2008-07-03 0
Tarptautinė mokslininkų grupė, susidedanti iš 26 įvairių valstybių atstovų, pranešė apie kol kas tolimiausią užfiksuotą rentgeno diapazono spindulių žybsnį Visatoje. Įdomiausia tai, jog rentgeno teleskopu MAGIC užfiksuotas žybsnis verčia iš naujo peržiūrėti hipotezes apie Visatos skaidrumo ribas skirtingo dažnio bangoms.
(5) 2008-03-27 0
Kovo 19 d. NASA palydovas „Swift“ Jaučiaganio žvaigždyne užregistravo tokį galingą gama spindulių žybsnį, kad po jo atsiradęs švytėjimas buvo matomas plika akimi, nors sprogimas įvyko net 7,5 mlrd. šviesmečių nuotolyje. Jei ši žvaigždė būtų sprogusi mūsų Galaktikoje, apie minutę ji būtų švietusi ryškiau už Saulę.