Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Elektrinis laidumas (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(8) 2011-11-02 1
Ore be jokių regimų prietaisų sklendžiantys objektai visada atrodo žaviai, įspūdingai ir mįslingai. Be to, tai vienas iš patogiausių būdų paprastam mirtingajam susipažinti su kvantine fizika. O ir fizikai įsigudrina įvaldyti vis sudėtingesnius levitacijos triukus.
(0) 2011-09-16 1
Superlaidumą destabilizavus stipriu magnetiniu lauku, aukštatemperatūrių superlaidininkų elektronai ima ir suformuoja tiesių siūlelių struktūrą. Šį reiškinį pavyko atskleisti Grenoblio stiprių magnetinių laukų laboratorijos (Prancūzija) mokslininkų komandai. Tyrėjai savo darbą publikavo rugsėjo 8 dienos prestižinio žurnalo „Nature“ numeryje. Gauti rezultatai atskleidžia dar vieną detalę dėlionės, kurią kondensuotųjų medžiagų fizikai bando įveikti pastaru...
(3) 2011-08-26 0
Šios savaitės prestižinio žurnalo „Nature Materials“ numeryje rašoma apie tyrėjų iš Londono nanotechnologijų centro (Jungtinė Karalystė) bei Romos Sapienzos universiteto (Italija) atrastą metodą, leidžiantį „išpiešti“ superlaidžius kontūrus naudojant rentgeno spindulių pluoštą. Galimybė sukurti ir kontroliuoti mažytes superlaidžias struktūras turėtų praversti kuriant visiškai naujos kartos elektronikos įrenginius.
(0) 2011-08-26 0
Mokslininkai iš Bristolio universiteto stebėjo vieno seniausių empirinių fizikos dėsnių pažeidimą. Atliktas eksperimentas su purpurine bronza, kuri yra metalas su unikaliomis vienmatėmis elektroninėmis savybėmis. Gauti rezultatai parodė, kad Vydemano-Franco (Wiedemann-Franz) dėsnis nebegalioja. Darbas atspausdintas „Nature” žurnale.
(0) 2011-07-22 0
Vienas iš patraukliausių grafeno – dvimatės anglies kristalinės gardelės – bruožų yra unikalios šios medžiagos elektroninės savybės, kurios itin domina anglies pagrindo elektronikos specialistus. Vis dėlto grafenas toli gražu nėra tobulas, mat jis yra puslaidininkis, neturintis draudžiamosios energijos tarpo. Kaip teigia fizikas Luisas Foa Toresas (Luis Foa Torres), tai, jog grafenas nepasižymi draudžiamosios energijos tarpu, yra tikras šio darinio Achilo kulnas, neleid...
(0) 2011-07-10 1
Prieš kurį laiką buvo teoriškai numatyta, kad į metalinę formą suslėgtas vandenilis turėtų pasižymėti superlaidumu.
(2) 2011-07-08 0
Mokslininkų grupė, vadovaujama Bufalo universiteto chemikų, panaudojo sinchrotroninę šviesą elektronų debesėliams grafeno paviršiuje stebėti. Gauti vaizdai atskleidžia kaip įlinkimai ir susidariusios vilnys gali stipriai paveikti medžiagos laidumą.
(0) 2011-06-27 0
Praėjo daugiau kaip šimtas metų po superlaidumo atradimo. Superlaidumo būsena buvo gauta gyvsidabryje jį šaldant skystu heliu iki artimos absoliučiam nuliui temperatūros, kurioje susiformuoja superskystis, ir elektronai gali judėti jame be pasipriešinimo.
(0) 2011-06-23 0
Aukštatemperatūrinis laidumas gali būti nagrinėjamas kaip kova dėl išgyvenimo, vykstanti atominiame mastelyje. Kad susidarytų elektronų poros ir laidumas sumažėtų iki nulio, superlaidumas turi įveikti daugybę kitų medžiagos būsenų.
(0) 2011-06-14 0
Pristatyta medžiaga, kuri keičia savo tvirtumą tik paspaudus mygtuką. Šis pokytis vyksta per keletą sekundžių pasikeitus medžiagos elektroninei struktūrai. Tvirta ir trapi medžiaga tampa minkšta ir lanksti. Šio pasiekimo naujumas yra tai, kad tokia transformacija yra valdoma elektriniais signalais. Šį stebuklą sukūrė medžiagų fizikas profesorius Jorgas Vaismiuleris (Jörg Weißmüller), dirbantis Hamburgo technikos universitete (Technical University of Hamburg) ir Helmholt...
(0) 2011-06-07 0
Po kelių valandų ekspozicijos dėl šviesos sukelto charakteristikų blogėjimo silicio saulės elementų efektyvumas gali sumažėti iki 10 procentų. Naujame darbe mokslininkai pabandė aptikti tam tikros krūvinės būsenos deguonies dimerą, kuris, kaip manoma, gali vaidinti svarbų vaidmenį saulės elementų efektyvumo mažėjimo procese. Vis dėlto atliktas tyrimas nebuvo sėkmingas – mokslininkai ėmė abejoti visuotinai priimto silicio saulės elementų charakteristikų blogėjim...
(0) 2011-05-09 0
Visai neseniai Raiso universiteto (JAV) tyrėjų vadovaujama komanda pasiūlė vieną iš pirmųjų teorinių paaiškinimų, kodėl dviejų skirtingų rūšių aukštatemperatūriai superlaidininkai elgiasi labai panašiai.
(0) 2011-05-07 0
Ar žinojote, kad paprasto pieštuko grafitas galiausiai gali pakeisti pasaulį? Perversmą žada padaryti ne pats grafitas, o iš jo pagaminta unikali medžiaga – grafenas. Tai ypatinga medžiaga, kuri, kaip manoma, bus elektronikos pramonės kita nauja viltis kuriant ypatingai greitus elektronikos įrenginius. Tiesa, kol kas žengiami pirmieji fundamentiniai mokslinių tyrimų žingsniai, o gaunamos naujos žinios sutinkamos kaip nedidelės mokslo pergalės.
(0) 2011-05-04 0
Ouk Ridžo nacionalinės laboratorijos (JAV) tyrėjams pavyko sukurti trimačių nanokūgių pagrindu veikiančią saulės elementų platformą, apie 80 procentų padidinančią fotovoltinių elementų efektyvumą.
(0) 2011-05-03 0
Nacionalinio standartų ir technologijos instituto (JAV) tyrėjams pavyko parodyti, kad elektroninės dviejų grafeno sluoksnių savybės kinta nanometriniu masteliu. Šis stebinantis atradimas, aprašytas prestižiniame „Nature Physics“ žurnale, atskleidžia, kaip grafeną būtų galima pritaikyti kuriant realius elektroninius įtaisus.