Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Fizikos laboratorijos ir tyrimų centrai (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2011-12-20 0
Gali būti, kad drovusis Higso bozonas pagaliau apsireiškė Didžiajame protonų greitintuve (Large Hadron Collider (LHC)). Abu pagrindiniai detektoriai, ATLAS ir CMS, pateikė lengvo Higso bozono (Hb) užuominas. Jeigu jos pasitvirtins, vienintelė Standartinio modelio skylė bus užpildyta.
(0) 2011-12-13 0
Šį mėnesį fizikų bendruomenėje ėmė sklisti gandai, kad LHC mokslininkų komandos, analizuojančios įvykusių eksperimentų duomenimis pagaliau užfiksavo Higgso bozono ženklus. Jei tai būtų tiesa, šie metai taptų vieni iš įsimintiniausių fizikos istorijoje. Tačiau gandai lieka gandais, kol jų nepatvirtina oficialūs šaltiniai – tai turėjo įvykti šiandien, gruodžio 13 d. CERN viešo seminaro metu.
(0) 2011-12-02 0
Mes egzistuojame dėl įdomaus visatos nevienodumo. Kiek siekia mūsų žinios, visata prasidėjo nuo vienodų ar beveik vienodų materijos ir antimaterijos kiekių. Taip pat žinoma ir tai, kad susilietusios šios dalelės anihiliuoja, t. y. išnyksta, išspinduliuodamos jų masę atitinkančią energiją, tad jau senų senovėje turėjo sunaikinti viena kitą, palikdamos labai mažai (arba visai nepalikdamos) medžiagos formuotis žvaigždėms, planetoms ir žmonėms. Tačiau akivaizdu, jog...
(5) 2011-11-29 0
Pateikiame interviu su profesoriumi Zigfridu Betke (Siegfried Bethke), šiuo metu užimančiu Makso Planko fizikos instituto Miunchene (Vokietija) direktoriaus pareigas. Pokalbio tema – Didžiajame hadronų priešpriešinių srautų greitintuve atliekami tyrimai ir ateities prognozės.
(3) 2011-11-05 0
Atrodo, kad viena sunkiausiai sugaunamų dalelių – Higgso bozonas – slapstysis dar kurį laiką - iki šiol LHC greitintuve jo pėdsakų neaptikta, o šiais metais savo darbą jis jau baigia.
(0) 2011-10-19 0
Staiga panūdote išsiaiškinti, kaip sumedžioti Higso bozoną, arba susimąstėte, kaip veikia Didysis hadronų priešpriešinių srautų greitintuvas? Domina protonų susidūrimų vaizdai? Ir po ranka turite savo išmanųjį telefoną? Panašu, kad jums išaušo laiminga diena.
(0) 2011-10-03 0
Penktadienį sustabdytas beveik ketvirtį amžiaus galingiausio pasaulio dalelių greitintuvo titulu didžiavęsis „Tevatron“.
(6) 2011-09-05 0
Fizikai, ilgus metus besivaikantys dalelės, kuri galbūt suteikė materijai masę, pradėjo abejoti jos egzistavimu.
(0) 2011-08-31 0
Rezultatai, kuriuos Mumbajuje (Indija) pristatė CERN atstovai, dalyvaudami kas dvejus metus rengiamoje Leptonų ir fotonų konferencijoje, kol kas yra patys tiksliausi kalbant apie daleles, vadinamas B mezonais. Šios dalelės padeda tyrinėti materijos ir antimaterijos asimetriją.
(18) 2011-08-31 1
Keista, kad nuo Didžiojo hadronų priešpriešinių srautų greitintuvo (LHC) paleidimo praėjus beveik trims metams, interneto platybėse vis dar galima išgirsti pasakojimų, esą ši mašina be jokio gailesčio sunaikins mūsų Žemę. Galbūt tokias fantazijas skatina faktas, jog pilnu pajėgumu greitintuvas pradės veikti tiktai 2014 metais. Visgi labai panašu į tai, kad niūrieji pesimistai seka liūdnai pagarsėjusių Žemės apokalipsės pranašautojų pėdomis: juk mūsų planeta ...
(6) 2011-08-26 0
Pasak Kornelio universiteto (JAV) tyrėjų, anksčiau neįtikėtinai retu laikytas subatominės dalelės skilimas gali būt ne toks jau išskirtinis įvykis. Šis atradimas, gautas išanalizavus kalną duomenų, surinktų Fermio laboratorijos priešpriešinio srautų greitintuvo detektoriuje, gali padėti fizikams, bandantiems įminti, kaip gimė mūsų Visata.
(4) 2011-07-28 0
Higgso bozonas vis dar nerastas, bet galbūt reikėtų labiau nerimauti dėl to, ko dar Didysis hadronų greitintuvas iki šiol neaptiko.
(4) 2011-07-26 0
Europos branduolinių tyrimų centro (CERN) Didžiuoju hadronų priešpriešinių srautų greitintuvu (LHC) eksperimentus vykdantys fizikai pranešė užregistravę „įtartinus" įvykius, kurie gali liudyti vadinamosios „dieviškosios dalelės“ – Higgso bozono – egzistavimą.
(5) 2011-07-23 0
JAV fizikai turi progą džiūgauti – „Fermilab“ mokslininkai, dirbantys prie greitintuvo „Tevatron“ eilinio eksprimento metu aptiko naują dalelę, kuri puikiai papildo teoriškai sudarytą „periodinę barionų lentelę“.
(0) 2011-07-04 0
Kodėl Visata sudaryta daugiausiai iš medžiagos nustatyti bandantys JAV fizikai pasistūmėjo į priekį. Jie yra linkę manyti, kad per Didįjį sprogimą turėjo būti sukurti vienodi medžiagos ir antimedžiagos kiekiai, praneša BBC.