Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Nanoelektronika (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-09-10 48
Šis variklis tikrai neprimena tokio, kokį galite pamatyti savo automobilyje, bet Dublino Trinity koledžo fizikų komanda sukūrė tai, ką galima vadinti mažiausiu varikliu pasaulyje. Šis varikliukas yra vos vieno kalcio jono dydžio – arba maždaug 10 milijardų kartų mažesnis, palyginus su įprastu automobilio varikliu.
(0) 2018-06-12 34
Dauguma baterijų yra pagamintos taip, kad vienoje jų pusėje yra anodas, o kitoje – katodas ir juos skiria separatorius. Dabar Kornelio universiteto inžinieriai sukūrė neįprastą ir naują struktūrą, kurios sudedamosios dalys persipynė ir, jų nuomone, tai leidžia bateriją įkrauti per keletą sekundžių.
(1) 2016-11-16 12
<i>Aalto universiteto mokslininkai sukūrė rekordinio išorinio kvantinio efektyvumo fotodetektorių — ruože nuo vidutinių UV iki artimųjų IR sugeriantį 96 procentus spinduliavimo. Savo param
(0) 2016-11-02 13
Elektronikos mažinimo tendencija pastaraisiais metais gerokai sulėtėjo. Tai yra ypač pastebima išmaniųjų telefonų segmente, kur ekranų įstrižainės tik didėja. Vis dėlto, prietaisų vidiniai komponentai nuolat mažėja.
(0) 2016-07-19 30
<i>Dabartinių technologijų nanominiatiūrizacija gniaužia kvapą, bet tobulėti, švelniai tariant, dar yra kur.</i>
(5) 2015-12-03 54
Įprastiniuose standžiuosiuose diskuose (angl. hard disk drive, HDD) informacija magnetiškai įrašoma į besisukančias plokšteles, nuo kurių paviršių ši vėliau nuskaitoma jutikliais. Judančios tokių diskų dalys reiškia, jog išauga mechaninių gedimų tikimybė, be to, tai tuo pačiu apriboja ir įrenginio veikimo spartą.
(2) 2015-06-23 34
Mūsų jau seniai nebestebina šaldyti maisto produktai, galintys išbūti šaldytuvo kameroje ištisus mėnesius ir liekantys tokie pat skanūs ir maistingi, lyg jie būtų ką tik pagaminti. Šaltis yra ir neatsiejama neurochirurgijos dalis – gydytojai atšaldo paciento kūną iki 12-18 °C, kuomet tenka operuot aneurizmas smegenyse. Nekalbu apie vaisingumo klinikose užšaldoma spermą, kiaušinėlius ar net žmogaus embrionus! Bet ar gali šaltis suteikti mirusiais paskelbtiems žmonėms šansą į antrą – amžiną gyvenimą?
(1) 2015-05-31 38
Viskonsino universiteto mokslininkai bei JAV žemės ūkio ir miškų departamento (US Department of Agriculture's Forest Products Laboratory) suvienijo jėgas siekdami išsiaiškinti puslaidininkyje esančio substratinio sluoksnio pakeitimo galimybes į aplinkai draugišką medžiagą celiuliozės nanofibrilą (CNF).
(1) 2015-05-09 44
<em>Atlikdami tyrimus, kuriuos galima pavadinti <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Moore%27s_law">Moore’o dėsnio</a> gelbėjimo ratu, JAV mokslininkai pagamino vos kelių atomų storio tranzisto
(1) 2014-03-17 3
Inžinieriai sukūrė naują galingą mikroskopinį variklį, kurio veikimo pagrindas yra deguonies ir vandenilio degimas. Tačiau tikslaus jo veikimo mechanizmo kol kas niekas paaiškinti negali.
(0) 2014-03-10 1
Japonijos mokslininkai iš Nacionalinio Medžiagų mokslo instituto (the National Institute for Materials Science) sukūrė technologiją, kuri leidžia gaminti gerokai mažesnius kondensatorius – vienus iš paprasčiausių, tačiau labai svarbius elektroninių grandinių komponentus. Jų darbo rezultatai paskelbti moksliniame žurnale „ACS Nano“, kuriame teigiama, kad pasiūlyta technologija gali paspartinti kompaktiškų naujos kartos elektroninių prietaisų kūrimą.
(0) 2012-12-12 13
Po daugiau nei dešimtmečio tyrimų IBM pagaliau pralaužė ledus silicio nanofotonikoje ir tapo pirmąja kompanija, pagaminusia vientisą lustą, kuriame signalui apdoroti naudojami ir elektroniniai, ir optiniai komponentai. Lustas, pagamintas naudojant 90 nanometrų technologiją, leis tūkstančius kartų pagreitinti duomenų perdavimą tarp kompiuterių arba lustų kompiuterio viduje.
(3) 2012-02-07 0
Po kelerių metų įtempto darbo NASA inžinieriams pavyko sukurti unikalų įrenginį, galintį atpažinti vėžines ląsteles. Šis įrenginys pagamintas kaip aksesuaras išmaniajam telefonui.
(0) 2011-09-07 0
Tufts universiteto (JAV) mokslininkai tvirtina sukūrę mažiausią pasaulyje variklį – vos vienos molekulės dydžio.
(2) 2011-08-12 0
Mokslininkai sugalvojo naują kompiuterinių lustų ir elektroninių grandinių, tinkančių ekstremalioms terpėms, gamybos metodą. Pasirodo, tam užtenka panaudoti deimantą.