Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Natūralios baterijos (Fizika | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-07-23 5
Vilniaus ir Mičigano universitetų mokslininkai įrodė, kad specifiniai molekulių virpesiai paspartina pirminius fotosintezės vyksmus augaluose ir bakterijose, ir pateikė prielaidas naujam supratimui, kaip pati gamta konstruoja itin efektyvius natūralius organinius Saulės elementus.
(0) 2014-07-22 11
Tam, kad gyvose sistemose vyktų biocheminiai procesai, reikalinga energija. Paprastai energija gaunama katabolizmo metu, o tam naudojamos tokios medžiagos kaip gliukozė. Ją organizmas naudoja kaip maistą. Tačiau mokslininkai nustatė, jog gamtoje egzistuoja bakterijos, galinčios „suvirškinti“ grynąją energiją – šie organizmai tiesiogine to žodžio prasme minta elektronais.
(1) 2013-06-25 0
Medžio atplaiša, apvilkta alavo sluoksniu, galėtų tapti ilgalaike, efektyvia ir ekologiška baterija, skelbia Merilando universiteto mokslininkai, dirbantys su medžiagomis, tūkstantį kartų plonesnėmis už popierių.
(0) 2011-12-21 0
Sony atstovas Tisato Kicukava palygino iš naujos technologijos gaunamą elektros energiją su ta, kurią gauna termitai, valgydami medieną.
(11) 2010-06-22 0
Mokslininkai iš bendrovės „Yissum Research Development Company“, priklausančios Jeruzalės žydų universitetui, paskelbė apie labai paprastos ekologiškos organinės baterijos sukūrimą, kurios pagrindiniu komponentu yra paprastos bulvės.