Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
pradinis archyvas
Apie gamtą
(0) 2017-11-20 12
Klonavimas nebėra vien mokslinė fantastika. Su šiuo procesu mokslininkai eksperimentuoja jau ne vieną dešimtmetį, klonavimas jau tampa prieinamas ir tiems, kurie už milžiniškus pinigus nori klonuoti savo naminius gyvūnus. Bet ar įmanoma klonuoti kloną? Ar toks gyvūnas apskritai turi šansų išgyventi? Pastarieji mokslininkų eksperimentai atskleidė tiesą.
Rubrika: Apie gamtą
(5) 2017-11-20 5
Prieš keletą metų internete pasklido netikras faktas, jog kiekvienas žmogus per metus miegodamas suvalgo aštuonis vorus. Žmonės, aišku, faktų jau seniai nebetikrina, todėl pasibaisėję dalinosi šiuo mitu internete. Vėliau paaiškėjo, kad jis neturi jokio pagrindo, tačiau žmonės vis tiek mano, kad bent porą vorų per gyvenimą tikriausiai miegodami praryja - juk jų mūsų namuose tiek daug. Tai koks skaičius būtų arčiau tiesos?
(0) 2017-11-20 13
Mokslininkai neseniai atrado grybų pasaulio godzilą – milžinišką, priešistorinio grybo fosiliją, kuri išliko neįminta mįsle daugiau nei 100 metų.
Rubrika: Apie gamtą
(5) 2017-11-19 41
15 000 pasaulio mokslininkų išplatino naują, niūrų „įspėjimą žmonijai“ apie mūsų laukiančius pavojus, rašo „Independent“.
Rubrika: Apie gamtą
(3) 2017-11-18 44
Kinų mokslininkai skelbia išvedę itin atsparių jūrinių ryžių rūšį, kurią galima auginti sūriame vandenyje. Manoma, kad tai sukels tikrą ryžių revoliuciją ir padės išmaitinti daugiau nei 200 mln. žmonių, skelbia portalas iflscience.com.
Rubrika: Apie gamtą
(2) 2017-11-18 1
Italijos baltųjų triufelių sostine vadinama Alba. Triufelių medžiotojai skundžiasi sausringais orais, esą randa vis mažiau prabangių grybų. Bet dėl to smarkiai kilo ir jų kaina. Baltieji triufeliai yra net 20 kartų brangesni už sidabrą. Pavyzdžiui, 100 gramų sveriantis grybas jums gali atsieiti visą vidutinį Lietuvos atlyginimą.
(0) 2017-11-17 7
Pasaulyje egzistuoja daugybė dar nematytų ir neištirtų gyvių.Peru gyvenantis biologas Adamas Pomerantzas pastebėjo keistą gyvį, tad nė nedvejodamas jį įamžino filmavimo kamera. Vyro paviešintas vaizdo įrašas kaip mat išpopuliarėjo socialiniuose tinkluose ir sukėlė tikrą susidomėjimą.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-11-17 4
Viename Kanados ežere aptiktas dar neregėtas radinys sudomino tūkstančius žmonių visame pasaulyje. Ilgą laiką buvo tikima, jog Marsiečių ežeru vadinamas vandens telkinys turi gydomųjų galių. Ežero vanduo buvo naudojamas gydyti karpoms bei kūno skausmams, artritui. Didelis ežeras susideda iš daugybė mažesnių įdubų, vasarą virstančių atskirais vandens telkiniais.
Rubrika: Apie gamtą
(7) 2017-11-17 55
„Independent“ rašo, kad kažkas glūdi po Antarktida ir tirpdo šio žemyno ledyną. Dabar Jungtinių Amerikos Valstijų kosmoso agentūra NASA teigia, jog jai pavyko išsiaiškinti šios keistos šilumos šaltinį. Pasak NASA, tai yra nepaprastai karšta uoliena, tūnanti po Antarktida.
Rubrika: Apie gamtą
(3) 2017-11-15 69
Socialiniuose tinkluose dažnai plinta įvairios nuotraukos, kurios neretai turi paslėptą mįslę. Internete itin populiarūs kadrai, kuriuose užfiksuoti galvosūkiai ar optinės iliuzijos. Šįkart plačiai aptarinėjamu objektu tapo daug kartų padidintas radinys.
(0) 2017-11-15 12
Seimas ėmėsi siūlymo įteisinti medikamentus, savo sudėtyje turinčius kanapių.
(2) 2017-11-14 6
Kas pavaizduota šioje nuotraukoje? Išsigandusį veidą primenantis atvaizdas yra padarytas magnetinio rezonanso tomografu. Šią mįslę savo „Twitter“ sekėjams uždavė „practiCal fMRI“ puslapis. Sunkiai atpažįstamas atvaizdas socialiniame tinkle sukėlė įvairių spėjimų bangą, tačiau sunku tikėtis, kad kas nors, gerai neišmanantis šios srities, sugebėtų atspėti, kas matoma nuotraukoje.
(0) 2017-11-14 4
Mada veisti kuo keisčiau ir patraukliau atrodančius gyvūnus, net jei tai žaloja jų sveikatą, išplito jau ir tarp žirgų veisėjų. Po to, kai viename Jungtinių Amerikos Valstijų žirgų veislyne pasaulį išvydo į animacinio filmo personažą panašus arabų arklių veislės kumeliukas, viso pasaulio veterinarai įsiuto – tokie eksperimentai gali baigtis labai liūdnai.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-11-14 12
Vieno Britanijos universiteto studentas rado dantų, priklausiusių į žiurkes panašiems gyviams, kurie gyveno prieš 145 milijonus metų ir yra tolimi žmonių giminaičiai, pranešė vienas mokslo žurnalas.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-11-13 8
„Verkia krokodilo ašaromis“ - taip sakoma apie žmogų, kuris veidmainingai rodo emocijas, nors iš tiesų veikė sąmoningai. Pavyzdžiui, ką nors jau ne kartą įžeidė, o atsiprašinėdamas verkia, nors visi supranta, kad niekas nuo to nepasikeis. Nors pats posakis gal ir įdomus, daugeliui neaišku, kodėl jam pasirinkti būtent krokodilai. Ar šie gyvūnai nusipelnė veidmainio etiketės? Ar jie tikrai verkia?
Rubrika: Apie gamtą
(3) 2017-11-10 29
Chemikai iš vario oksido ir cinko oksido sukūrė fotokatalizatorių, kuriuo anglies dvideginį galima versti metanu, naudojant Saulės šviesą, be to, naudojant tokį katalizatorių visiškai nesusidarytų pašaliniai produktai. Tyrimas publikuotas Nature Communications.

Rubrika: Chemija
(0) 2017-11-10 17
Sportininkai jau visai netrukus už kanabidiolio naudojimą nebus diskvalifikuojami iš varžybų, po to, kai Pasaulinė antidopingo agentūra (WADA - The World Anti-Doping Agency) įgyvendins naujus reglamentus. Taisyklės įsigalios nuo 2018 m. Sausio 1 d., prieš pat olimpines žiemos žaidynes Pietų Korėjoje, bei iš sąrašo visiškai pašalins kanabidiolį, dar žinomą, kaip CBD, vieną iš dažniausiai aptinkamų kanabinoidų kanapėse.
(0) 2017-11-10 5
Mes esame nuolat keičiami savo aplinkos - taip vyksta evoliucija. Tačiau ar patikėtumėte, jei pasakytume, kad jūsų geras nakties miegas yra tiesiogiai susijęs su dinozaurais? Tačiau kaip?
Rubrika: Apie gamtą
(42) 2017-11-09 61
Nuo šių metų pradžios buvo kriminalizuotas nedidelio narkotikų kiekio turėjimas be tikslo juos platinti. O prieš keletą savaičių narkotikų politika Lietuvoje tapo dar griežtesnė, teismai į kalėjimą bus priversti siųsti ir nedidelį narkotikų kiekį platinusius žmones.
(0) 2017-11-09 3
Kas bendro tarp buvusio JAV prezidento Baracko Obamos ir aktorių Emmos Watson bei Jake'o Gyllenhaalo? Atsakymas paprastas: juos atpažįsta net avys.
Rubrika: Apie gamtą
(6) 2017-11-08 8
Netgi labiausiai aplinką teršiančių akmens anglį deginančių elektrinių pagamintą energiją naudojantys elektromobiliai ekologiškesni už įprastus dyzelinius automobilius. Tokią išvadą padarė Belgijoje įsikūrusi tyrimų organizacija Transport & Environment.

(0) 2017-11-08 14
Tyrannosaurus rex - vienas žinomiausių dinozaurų. Aršus plėšrūnas bėgiojo ant dviejų kojų ir savo stipriais žandikauliais traiškė smulkesnius gyvūnus. Visgi, evoliucija šiam kreidos periodo gyvūnui padovanojo labai trumpas priekines galūnes. Ilgą laiką netgi buvo manoma, kad jos neatliko visiškai jokios funkcijos, tačiau dabar mokslininkai mano priešingai - tiranozauro rankos buvo labai svarbios.
Rubrika: Apie gamtą
(7) 2017-11-08 33
Priklausomai nuo vietos įstatymų, kanapių vartojimas, laikymas, kultivavimas ar platinimas skirtingose pasaulio vietose gali užtraukti labai skirtingas pasekmes. Šiame straipsnyje pateiksime vietų sąrašą, kuriose kanapės yra legalios medicininiais ir rekreaciniais tikslais arba dekriminalizuotos. Taip pat vietas, kuriose kanapių naudojimas nerekomenduojamas.
(0) 2017-11-08 -4
Ką pirmiausiai pagalvojate, išgirdę apie koalas? Apie medyje įsitaisiusį mielą meškiuką? Lažinamės, kad tikrai nepagalvojate nieko baisaus ar gašlaus. Tačiau šis straipsnis gali pakeisti jūsų požiūrį apie šiuos mielus gyvūnėlius.
Rubrika: Apie gamtą
(1) 2017-11-08 -8
Ačiū internetui, paaiškėjo, kad katės iš viso pasaulio turi naują priešą – agurką. Tikriausiai jau teko matyti video filmukus, kaip kačių šeimininkai savo augintinius nustebina šiais vaisiais (taip, techniškai agurkas yra vaisius). Šiuose įrašuose matyti, kaip katinai, pamatę agurką, išsigandę šokinėja ar drasko ji nagais.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-11-07 -1
„Žydroji ola“ („Blue Hole“) yra gili povandeninė ola arba urvas, esantis Didžiajame barjeriniame rife netoli šiaurės rytų Australijos pakrantės, nutolęs daugiau kaip 200 kilometrų nuo Daydream salos.
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-11-06 7
Ne, ši nuotrauka nėra koreguota jokiomis kompiuterinėmis programomis. Visa tai, ką matote, yra sukurta gamtos. Šis Kawah Ijen ugnikalnis saugo didžiausią sieros rūgšties vandens ežerą pasaulyje, kuris spjaudosi mėlyna lava.
Rubrika: Geografija
(0) 2017-11-05 3
Du greičiausiai judantys Antarktidos ledynai kasmet praranda vis didesnį ledo kiekį. O šių ledynų vaidmuo – neįtikėtinai svarbus: jie užstoja kelią ledo sankaupoms, kurioms ištirpus jūros lygis per ateinantį šimtmetį pakiltų daugiau nei metru, rašo NYTimes.com.
Rubrika: Apie gamtą
(5) 2017-11-03 11
Anglies dvideginio koncentracija mūsų planetos atmosferoje pasiekė naujas rekordines aukštumas, paskelbė Jungtinės Tautos (JT).
Rubrika: Apie gamtą
(0) 2017-11-02 9
Meksikoje, Čihuahua olose rastuose kristaluose esantiems mikrobams gali būti dešimtys tūkstančių metų. Didžiulių kristalų viduje esantys mikroorganizmai stipriai skiriasi praktiškai nuo visų gyvybės formų Žemėje.
Rubrika: Apie gamtą
>> Senesni įrašai

Portalo rubrikos

Akiratis
Laisvalaikis
Pasidaryk pats
Patarimai
į