Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Juodkrantėje – įspūdingi uodų debesys (FOTO)

2011-05-11 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (220)
    Share

Tiems, kas naudoja akių lęšius, į Kuršių marių pakrantę šiomis dienomis patartina neiti ir nevažiuoti. Nes uodų trūklių, neseniai išsiritusių iš lėliukų, debesys, apguls galvą, lįs į ausis, šnerves ir akis. Tuo metu Entomologijos laboratorijos vadovas Povilas Ivinskis aiškina, kad šie uodai yra visiškai nepavojingi žmonių sveikatai.

Kaip DELFI sakė Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto Entomologijos laboratorijos vadovas Povilas Ivinskis, šie uodai yra visiškai nepavojingi žmogui, tačiau sukelia nemažai nepatogumų.

„Jie masiškai išsirita iš lervų, kurios naudojamos žuvims gaudyti, per metus būna du gausumo padidėjimai. Jie yra visiškai nepavojingi, net atvirkščiai – labai naudingi, kadangi žuvys jais maitinasi. Todėl Kuršių mariose tiek daug tos žuvies yra, palyginus su kitais ežerais Lietuvoje“, - sako P. Ivinskis.

Paklaustas, kaip žmonėms nuo šių uodų apsisaugoti, P. Ivinskis sakė, kad reikėtų ant langų ir kitose vietose dėti tinkliukus.

„Reikėtų žmonės nuraminti, kad šie uodai yra visiškai nepavojingi, tik sukelia labai didelių nepatogumų. Jie negali sugelti žmogaus, jie net nesimaitina. Čia vyksta jų „vestuvės“. Jie gyvena vos kelias dienas ir viskas. Aišku, vėliau išsiris kiti, nes labai daug jų Kuršių mariose yra, bet kažkiek sumažės. Antroje vasaros pusėje vėl turėtų pagausėti. Uodai yra svarbūs Kuršių marių ekosistemai, kadangi jais žuvys maitinasi, nuo jų kiekio priklauso, kiek mes turėsime žuvų“, – paaiškina jis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
42(9)
33(2)
32(1)
30(5)
28(0)
27(3)
25(0)
22(0)
21(5)
16(0)
Savaitės
57(0)
Mėnesio
177(16)
136(21)
129(2)
93(0)
89(0)