Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Lietuvos pamiškėse pastebėtas auksinis fazanas

2012-06-20 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (2192)
    Share

Kaišiadorių rajone miško vietovėje gyvenanti moteris užfiksavo netikėtą reginį – visai už jos tvoros po miško paklotę tipeno į auksinį fazaną labai panašus paukštis. Lietuvoje laisvėje gyvena paprasti medžiojamieji fazanai, tačiau auksinį fazaną dažniausiai galima išvysti išdidžiai vaikštantį tik po privačios paukščių kolekcijos aptvarą ar zoologijos sode. Šie paukščiai kilę iš Rytų Tibeto, Pietų ir Vakarų Kinijos miškingų kalnų.

„Per aštuoneris metus gyvenant pamiškėje nieko panašaus nesu mačiusi! - stebėjosi svečią įamžinui Inga. - Mėgaudamasi paskutiniais pirmadienio saulės spinduliais už tvoros pamačiau kažką šmėžuojant. Priėjusi arčiau pamačiau tokį grožį. Nežinau iš kur jis, nes aplink kiek žinau niekas fazanų neaugina, nežinau, kaip jis čia atsidūrė ir nežinau, kaip vargšas išgyvens...“.

„Fazanų tikrai pastebima vidurio Lietuvoje, Kėdainių rajone. Tačiau tai - paprasti medžiojamieji fazanai, o šis iš egzotinių rūšių - auksinis fazanas, - pasakoja Lietuvos ornitologų draugijos direktorius Liutauras Raudonikis. - Jie - sėslūs miškų, priekalnių paukščiai, taigi tikrai iš Kinijos ar Tibeto čia neatskrido. Paukštis akivaizdžiai pabėgęs iš aptvaro. Šių fazanų niekas nemedžioja, nes jie gana brangūs dekoratyviniai paukščiai. Tokia rūšis pirmą kartą sutinkama laisvėje pabėgusi. Dabar įtrauksime ją į faunos sąrašo E kategoriją - tai rūšys, kurios Lietuvoje pastebėtos laisvėje, tačiau yra pabėgusios iš nelaisvės. Manau, reikėtų paskelbti plačiau, gal atsirastų fazaną praradęs augintojas. Bet vargu ar važiuotų iš toliau - dabar internete tokie fazanai pardavinėjami už maždaug 100 litų,“ - dėstė Ornitologų draugijos direktorius.

L. Raudonikis teigė, jog auksiniai fazanai pripratę prie šalčio, tačiau visgi lietuviškos žiemos neištvertų - sniego danga čia tampa per stora, kad jie galėtų atsikasti maistą.

„Šis paukštis ilgai neišgyvens, nes yra labai ryškus, greitai jį pastebės plėšrūnai,“ - liūdną ką tik laisve pradėjusio mėgautis paukščio perspektyvą piešė L. Raudonikis.

Ornitologas pridūrė, jog kartais Lietuvoje pastebimos itin neįprastos rūšys - pavyzdžiui, baltakuodė klykuolė, kuri natūraliai gyvena Amerikoje. Ornitologai negali tiksliai pasakyti, ar pastaroji rūšis migravo iki Lietuvos, ar pabėgo iš nelaisvės.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Inga Labutytė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
45(1)
38(1)
36(4)
36(0)
31(0)
30(0)
18(0)
17(1)
15(8)
Savaitės
107(1)
89(0)
88(4)
Mėnesio
150(27)
147(12)
142(22)
106(0)
101(19)