Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Užmigdytas lokys Kasparas vėžiu nesirgo

2013-01-31 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (55)
    Share

Lietuvos zoologijos sodo lokys Kasparas vis dėlto nesirgo vėžiu. Tai paaiškėjo po gyvūno mirties atlikus tyrimus.

Tiesa, zoologijos sodo vyriausiasis veterinaras Viktoras Siniauskas teigė, jog skrodimas atskleidė dar prastesnę 17-metų lokio būklę nei buvo įtarta.

„Vėžys nenustatytas, tačiau pūlingas kojos uždegimas buvo pasiekęs kaulą ir perėjęs į sąnarius“, – pasakojo specialistas.

Jis pridūrė, kad Kasparo kulnakaulis ir pėdos kaulas dėl kaulų retėjimo atrodė kaip rėtis. Paskutinėmis savo gyvenimo dienomis gyvūnas mažai ėdė, buvo pasyvus, mat jam labai skaudėjo žaizdotą koją.
Zoologijos sodo darbuotojai tvirtina, kad buvo imtasi visų įmanomų veiksmų, siekiant išgelbėti Kasparo gyvybę.

„Ne vieną kartą buvo konsultuojamasi su Veterinarijos akademijos specialistais, kreipėmės ir į privačių gydyklų medikus. Ne kartą buvo daryti rentgeno, kraujo tyrimai“, – anksčiau yra sakiusi zoologijos sodo atstovė Rasa Jautakienė.

Kasparo negalavimai prasidėjo maždaug prieš dvejus metus - žvėris susižeidė ir ant jo kojos atsirado nedidelė žaizdelė. Tuomet antibiotikai pagelbėjo ir lokys pasveiko. Tačiau po metų atsivėrė ta pati žaizda. Gyvūno būklė nuolat blogėjo, įtartas vėžys, todėl specialistai, įvertinę situaciją, lokio kančias nusprendė palengvinti ir jį užmigdyti. Tai padaryta sausio 18 dieną.

Nuspręsta, kad Kasparo iškamša papuoš Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų, tačiau dar neaišku, ar žvėries kailis bus tinkamas iškamšai gaminti.

„Kailis dabar kelioms savaitėms pamerktas į raugą. Jeigu apdoroto kailio plaukai išslinks, palikdami plikus lopus, iškamša nebus gaminama“, – pasakojo Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus direktorė Nijolė Gulbinienė.

Pasak jos, gyvūno kailiui galėjo pakenkti ilgas gulėjimas viena poza.

„Lokys buvo užmigdytas penktadienį, o skrodimas atliktas pirmadienį. Jo kūnas ant šono Zoologijos sode pragulėjo visą savaitgalį, nors buvome prašę jį kaip nors pakelti. Tačiau tikimės, kad viskas bus gerai“, – kalbėjo muziejaus vadovė.

Kiek muziejui atsieis iškamšų meistro paslaugos? „Apie tai dar nekalbėjome. Sutarėme palaukti ir sužinoti, ar iškamšą apskritai bus galima gaminti“, – pasakojo N. Gulbinienė.

Zoologijos muziejuje jau yra vienas baltojo lokio eksponatas, atkeliavęs iš Kauno jėzuitų gimnazijos Gamtos muziejaus. Kasparo iškamša ekspozicijoje stovėtų greta.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Jurgita Šakienė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
28(0)
27(0)
25(5)
23(4)
19(1)
18(0)
15(1)
14(3)
11(0)
Savaitės
158(16)
85(1)
56(6)
52(3)
Mėnesio
180(10)
111(1)
107(20)