Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Irano sostinė kovoja su milžiniškų žiurkių-mutančių antplūdžiu

2013-03-05 (20) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (330)
    Share

Irano sostinė Teheranas kovoja su miestą užplūdusiomis milžiniškomis, kaip vietos žinybų atstovai vadina, „genetiškai mutavusiomis“ žiurkėmis. Kovoti su gigantiškų graužikų ordomis į gatves išsiųsti specialūs snaiperių daliniai. Jų užduotis – išvalyti miestą nuo už katinus didesnių, po 5 kg sveriančių žiurkių, praneša „International Bussines Times“. Irano aplinkos specialistai mano, kad žiurkės galėjo mutuoti dėl radiacijos ar cheminio poveikio.

„Panašu, kad šie graužikai – genetiniai mutantai, – samprotauja profesorius Izmailas Kahramas (Ismail Kahram), Teherano miesto tarybos patarėjas aplinkosaugos klausimais. – Gali būti, kad jos mutavo dėl radiacijos ar cheminio poveikio. Jos auga vis didesnės ir atrodo visai kitaip nei įprastos žiurkės. Tokie pokyčiai įvyksta tik per milijonus evoliucijos metų. O čia – kūno masės šuolis nuo 60 gramų iki 5 kilogramų! Už tokias žiurkes mažesnis ne vienas katinas.“

Žiurkės-mutantės laksto sostinės gatvėmis be jokios baimės, nes, kaip praneša vietos žiniasklaidos priemonės, katinai prisibijo pulti milžiniškus graužikus. Tradiciniai žiurknuodžiai mutančių neveikia.

Kad šie sutvėrimai nebesirodytų restoranų kiemeliuose ir nesiraustų po šiukšlių konteinerius, miesto žinybos įsteigė specialų snaiperių padalinį, kuris apginkluotas šaunamaisiais ginklais su infraraudonųjų spindulių optiniais taikikliais.

„Dienomis žiurkes mėginame nuodyti chemikalais, o snaiperiai darbuojasi naktimis, – aiškina aplinkosaugos skyriaus vadovas Mohamedas Hadis Heidarzadechas (Mohammad Hadi Heydarzadeh). – Karas su žiurkėmis vyksta 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę.“

Nužudytų žiurkių kūnai sudeginami arba užkasami kalkėse. Teherano žinybos informuoja, kad iš viso nušautos 2 205 žiurkės, tačiau karo su didžiuliais graužikais galo toli gražu nematyti, todėl snaiperių dalinį planuojama padidinti iki 40 šaulių.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(35)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(2)
Komentarai (20)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
27(0)
25(5)
24(0)
24(4)
17(0)
15(1)
14(3)
14(1)
Savaitės
158(16)
85(1)
56(6)
52(3)
Mėnesio
180(10)
111(1)
107(20)