Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

2013 m. Smitsono Gamtos fotografijos konkurso Metų finalistai (Foto)

2013-03-07 (5) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (440)
    Share

"Smithsonianmag.com" išrinko geriausius jau 10-ojo kasmetinio Gamtos fotografijos konkurso kadrus. Konkurse dalyvavo fotografijos mėgėjai ir profesionalai iš viso pasaulio. Tarp šių metų laureatų – kvapą gniaužiantys ir gyvosios, ir negyvosios gamtos kadrai.

Už labiausiai patikusius kadrus galima balsuoti.

Paukščių Tako "išsiveržimas"

Fotografas Deividas Morou (David Morrow) šį kadrą užfiksavo, kai Paukščių Takas tekėjo už Vašingtono valstijoje stūksančio Ranier kalno. Fotografuota Nikon D800 fotoaparatu.

Pelėdžiukas

Šį mažylį aparatu Nikon D90 vienas paukščių fotografijos mėgėjas nufotografavo netoli savo namų.

Gorila Bronkso zoologijos sode

Nuotraukoje matoma gorila pati priėjo prie fotografės ir nesitraukė daugiau kaip pusvalandį, kol nuotraukos autorė Vanesa Bartlet (Vanessa Bartlett) savuoju Canon Rebel T3 fiksavo kadrus. Fotografė konkurso organizatoriams pasakojo, kad grįžusi namo ir peržiūrinėdama kadrus "negalėjo liautis žiūrėjusi į šią nuotrauką". Sunku nesutikti.

Saulės užtemimo stebėjimas

Nuotraukos autorė Kolin Pinski (Colleen Pinski) unikalų kadrą su besileidžiančios saulės užtemimą stebinčiu žmogumi užfiksavo praėjusią gegužę Alburkurku (Naujoji Meksika, JAV).

Vikšras "Antheraea Polyphemus"

Šį vikšrą fotografas Kolinas Hatonas (Colin Hutton) netikėtai užtiko Djuko miške (Šiaurės Karolina, JAV), aparatu Canon 7D rinkdamas medžiagą fotoreportažui apie šokinėjantį vorą.

Voragaudžio jauniklis

2010 m. lankydamasis Borneo saloje (Malaizija), singapūrietis Bjornas Olesenas (Bjorn Olesen) nufotografavo štai šį nektarininių šeimos paukščio, vadinamo voragaudžiu, jauniklį, sparnų mostais ir čiulbėjimu mėginantį atkreipti savo tėvų dėmesį.

Perintys Gento pingvinai

Fotografas Nilas Paiperis (Neal Piper) šią nuotrauką Antarktidoje nufotografavo aparatu Canon EOS 40D.

Dirbtinis ledo geizeris

Šį ledo geizerį nuotraukos autorius praėjusį sausį užfiksavo Dulute (Minesota, JAV). Geizeris susiformavo iš vandens, kuris trykšta iš vamzdžio. Natanas Karlsenas (Nathan Carlsen) į geizerio centrą numetė virvę su LED šviestukais. Įspūdingą iliuminaciją autorius fotografavo fotoaparatu Nikon D70.

Sėklas laikančios skruzdės

Šį kadrą Eko Adiyanto užfiksavo praėjusį pavasarį Vakarų Javoje (Indonezija).

Baltagalviai ereliai dalijasi grobį

Donas Holandas (Don Holland) šiuos plėšrūnus, naudodamasis Canon 7D with a 600mm f/4 IS objektyvu, nufotografavo Rilfuto ežero parke (Tenesis, JAV).

Verta skaityti! Verta skaityti!
(21)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
46(0)
35(0)
33(8)
25(1)
20(0)
16(0)
15(4)
11(0)
Savaitės
64(0)
52(0)
52(0)
Mėnesio
150(37)
117(14)
103(8)
97(7)