Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Medžiai padės aptikti naujus požeminius aukso telkinius

2013-10-24 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (110)
    Share

Pinigai ant medžių neauga, tačiau mokslininkai patvirtino, kad kai kurių augalų lapuose galima rasti aukso. Mokslininkai iš Australijos teigia, kad eukalipto lapuose aptiktos aukso dalelės rodo, jog gerokai giliau guli palaidoti šio metalo klodai, skelbia bbc.co.uk.

Jie tiki, kad šis atradimas pasiūlys naują šio didelę paklausą turinčio metalo buvimo vietos nustatymo būdą, ypač sunkiai pasiekiamose vietovėse.

Tyrimas pristatomas žurnale „Nature Communications“.

Geochemikas mokslų daktaras Melas Linternas iš Australijos Sandraugos Mokslo ir pramonės tyrimų organizacijos teigia: „Mes aptikome daugybę lengvai pasiekiamų klodų Australijoje ir kitose pasaulio šalyse taip pat. Dabar mes bandome imtis ieškoti daug sudėtingesnių, kurie palaidoti po dešimtimis metrų upių nuosėdų ir smėlio kopų. Ir medžiai mums pateikia metodą, leidžiantį tai padaryti“.

Palaidoti lobiai

Aukso dalelių buvo aptikta dirvožemyje aplinkui eukaliptų medžius, bet mokslininkai patvirtino, kad augalai pasisavina šį elementą.

Pasinaudoję Australijos sinchotronu – didžiuliu aparatu, kuris naudodamas rentgeno spindulius išsamiai ištiria medžiagą – mokslininkai aptiko aukso pėdsakų kai kurių medžių lapuose, šakelėse ir žievėje.

Šio tauriojo metalo kiekiai buvo labai nedideli.

„Mes atlikome paskaičiavimus ir nustatėme, kad reikia 500 medžių, augančių virš aukso telkinio, kad juose esančio aukso pakaktų auksiniam žiedui pagaminti“, - patikino M. Linternas.

Vis dėlto aukso dalelių buvimas byloja apie didesnius šio tauriojo metalo klodus, slypinčius daugiau nei trisdešimties metrų gylyje.

Mokslų daktaras aiškina: „Manome, kad šie medžiai veikia kaip hidraulinis siurblys. Jie per šaknis paima gyvybiškai svarbų vandenį ir tai darydami pasiima mažytes aukso daleles, kurios per apytakinius audinius patenka į lapiją“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(0)
24(2)
23(2)
19(1)
17(0)
12(2)
12(3)
10(0)
10(0)
Savaitės
89(0)
Mėnesio
647(32)
262(38)
147(17)
118(28)
99(0)