Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Mokslininkai priėjo išvadą, kad vaisinės musės mąsto

2014-05-30 (0) Rekomenduoja   (43) Perskaitymai (1255)
    Share

Pasirodo, vaisinės musės nėra instinktų aklai vedini sutvėrimai. Tyrėjai priėjo išvados, kad jos irgi sugeba pagalvoti prieš kažką darydamos. Šiam procesui naudojama maždaug 200 neuronų grupė ir FoxP baltymas, nustatė mokslininkai.

Remiantis žmogaus sprendimo priėmimo modeliais, mes apsisprendžiame staigiai, kai užtenka įrodymų. Kai trūksta, procesas užtrunka. Pasirodo, vaisinės musės turi iki šiol neužfiksuotų protinių sugebėjimų, iflscience.com citavo prof. Gero Miesenbocką.

Tam, kad nustatytų, kaip tiksliai veikia musių nervų sistema, G. Miesenbockas ir kolegos stebėjo, kaip jos elgiasi įvairiose situacijose. Vabzdžiai buvo uždaryti kamerose, kuriose buvo prileista metilcikloheksanolio (MCH), kurio kvapo musės buvo ištreniruotos vengti. Pastebėta, kad kamerose pakėlus MCH koncentraciją, musės labai skubėdavo išskristi lauk, o sumažinus – jos nusiramindavo ir kameroje praleisdavo ilgesnį laiką, bandydamos nustatyti, ar medžiagos kiekiai kameroje yra dideli.

Tada musės buvo patalpintos kameroje, kurios viename gale MCH koncentracija buvo didelė, kitame – maža. Vabzdžiai tuomet iš karto skrisdavo į mažesnės koncentracijos zonas. Tačiau kuo MCH koncentracija abiejose kamerose tapo panašesnė, tuo ilgiau musės užtrukdavo svarstydamos. Mokslininkai pastebėjo, kad musės nesielgia impulsyviai, prieš atitinkamai pasielgdamos jos pirmiausiai kaupia reikiamą informaciją ir ją apdoroja, o paskui priima sprendimus.

Taip pat G. Miesenbocko komanda suskaičiavo, kad iš musės smegenyse esančių 200 tūkst. neuronų, sprendimų priėmimo procese dalyvauja 200 neuronų ir baltymas FoxP. Pastarojo baltymo mutacijos ir defektai taip pat musių smegenyse lemia ilgesnį sprendimų priėmimo laiką.

Tyrimas publikuotas leidinyje „Science“.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(45)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(43)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
15(0)
13(0)
11(0)
11(0)
10(2)
Savaitės
104(1)
86(0)
86(4)
Mėnesio
150(27)
147(12)
142(22)
107(0)
101(19)