Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Žemę užpuolė ateiviai? (Video)

2014-09-24 (2) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (55)
    Share

Svečiai iš kosmoso ar gamtos išdaiga? Tokį klausimą sprendė žmonės, Australijos didmiesčio Sidnėjaus paplūdimyje aptikę tūkstančius žalių „kiaušinių“.

Paplūdimyje šių „kiaušinių“ radę žmonės tikino, kad niekada nebuvo matę nieko panašaus, ir juokaudami juos vadino neišsiritusiais NSO (neatpažintais skraidančiais objektais. – Red.) ir „ateivių pūkų kamuoliukais“. Taip pat svarstyta, kad galbūt tai japoninių samanų burbulai. „Prieš tris dienas čia buvo vos keli kiaušinio formos kamuoliai, o šiandien jie atrodo daug didesni ir mėtosi visame paplūdimyje“, – pasakojo netoliese gyvenanti Jenny Zhang. „Buvo vėjuota diena ir didelės bangos. Aš pakėliau vieną kamuoliuką ir jį suspaudžiau, tačiau nebuvau tikra, ar jis gyvas, ir susirūpinau, kad galiu sužeisti ką nors, esantį viduje. Buvau nustebinta jų tobulos formos, ryškiai žalios spalvos ir to, kokie gyvi jie atrodė“, – pridūrė per rytinį pasivaikščiojimą šiuos burbulus atradusi Scarlett de Villers. Žinoma, netrukus Naujojo Pietų Velso universiteto profesorius Alistairas Poore‘as patikino, kad tai tikrai nėra objektai iš kitos galaktikos.

Keistieji kamuoliai greičiausiai yra retos rūšies jūrų dumbliai, kurių visame pasaulyje galima pamatyti itin nedažnai. Į tokius kamuolius jūržolės susisuka mėgindamos apsisaugoti nuo grobuonių.

„Esu matęs panašių dalykų: kartais negyvos jūržolės gali susivynioti ir suformuoti kamuolius, tačiau jie būna iš negyvos medžiagos. Šie kamuoliai atrodo labai gyvi, – kalbėjo ekspertas. – Tai – dumbliai, gyvenantys laisvai, ne ant akmenų, ir susiformuojantys į sferos formos kamuolius.“

Tai jau antras neįprastas gamtos pokštas Sidnėjaus paplūdimiuose per pastarąsias kelias savaites. Neseniai prie Naujojo Pietų Velso krantų bangos tris naktis švytėjo fluorescencine mėlyna spalva – vandens paviršiuje plaukiojo didžiuliai planktono būriai, pranešdami apie pavasario, prasidedančio pietų pusrutulyje, pradžią.

.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(14)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
30(0)
29(0)
26(0)
26(1)
24(2)
24(6)
23(0)
22(0)
18(0)
Savaitės
91(1)
80(0)
78(6)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)
78(6)