Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Iš labai arti: stulbinantis vulkano išsiveržimas Islandijoje (Video)

2014-10-06 (0) Rekomenduoja   (13) Perskaitymai (55)
    Share

Islandijos Bardarbunga ugnikalnis jau kurį laiką spjaudosi lava, dengdamas aplinkinius regionus storu pelenų sluoksniu. Kuo šis gamtos spektaklis baigsis niekas nežino, tačiau kas jame vyksta šiuo metu atskleidžia bepilotės skraidyklės užfiksuoti kadrai.

Nors dauguma žmonių nuo šios vietos laikosi atokiau, vienas kino režisierius, su draugu fotografu ne tik čia apsilankė, tačiau ir sugebėjo nufilmuoti pačią ugnikalnio „širdį“. Tai jiems padaryti pavyko naudojant droną, prie kurio pritvirtinta „GoPro“ kamera. Pasitelkusi šiuolaikines technologijas, menininkų pora galėjo fiksuoti neįtikėtinus Holuhraun „lavos lauko“ centro vaizdus. Bardarbunga yra didelis vulkanas plytintis po Islandijos Vatnajokull ledynu šalies centre. Jį sudaro 700 metrų gylio, po ledu slypinti kaldera bei ją supantys platūs šoniniai žemės plutos plyšiai, ties kuriais ir vyksta dauguma lavos išsiveržimų. Naujausias išsiveržimas prasidėjo šių metų rugpjūtį. Ekspertai mano, kad jis gali trukti iki vienerių metų. Veidivötn žemės įtrūkimas tęsiasi daugiau nei 100 kilometrų į pietvakarius ir beveik pasiekia Torfajökull ugnikalnį. Kai tuo tarpu Trollagigar įtrūkis tęsiasi 50 kilometrų į šiaurės rytus, link Askja vulkano. Būtent iš šio regiono vyrukai ir parsivežė savo visą vaizdomedžiagą.

Už filmavimą atsakingas Eric Cheng ir fotografavęs Ragnar Th. Sigurdsson į regioną nukeliavo rugsėjo 20 dieną. Prie karštojo „taško“ jie privažiavo automobiliu, kiek tai buvo įmanoma, tačiau kelionę teko užbaigti pėsčiomis, apsiginklavus dujokaukėmis ir tvirtais žygiavimo batais. Kai pora pasiekė tinkamiausią, tačiau vis dar saugią žmogui vietą, jie paleido „DJI Phantom 2“ skraidyklę skristi virš karštojo plyšio. Cheng pilotavo droną, naudojant belaidę vaizdo perdavimo sistemą. Prie 750 svarus kainuojančios skraidyklės yra pritvirtinti davikliai, kurie skirti grąžinti prietaisą į starto poziciją, jeigu „Wi-Fi“ signalas jo nebepasiekia ir pilotas praranda kontrolę.

Kai dronas grįžo į Cheng, „GoPro“ kamera buvo išsilydžiusi, tačiau atminties kortelė viduje liko sveika.

Kitą rytą po šio žygio, visa teritorija buvo užtvindyta lavos.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(13)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(13)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
32(4)
29(0)
26(0)
22(1)
18(1)
14(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
83(5)