Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Agresyvių keleivių užpultas apuokas pademonstravo neregėtus sugebėjimus vandenyje (Video)

2014-12-15 (0) Rekomenduoja   (36) Perskaitymai (275)
    Share

Gali būti, kad artimiausiu metu plaukimo stilių sąrašą teks papildyti (arba pakoreguoti – pvz., vietoj žodžio "peteliške") nauja sąvoka – plaukimas apuoku. O precedentą tam davė nekasdieniškas įvykis, kurį Didžiajame Mičigano ežere prie Čikagos nufotografavo ir nufilmavo ornitologas Steve Spitzeris.

Nors, iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, kad šis didysis raguotasis apuokas nusprendė sąnarius pramankštinti vandens procedūromis, vis dėlto į balą apuokiukas veikiausiai puolė ne iš dyko buvimo ir ne iš gražumo. Šiaip ar taip, tai yra, ko gero, pirmieji ornitologinių stebėjimų istorijoje tokio reiškinio kadrai. S. Spitzerio teigimu, viskas buvo taip: skrido didysis raguotasis apuokas savais reikalais, ir nė iš šio, nė iš to jį užpuolė du keleiviai – sakalai keleiviai. Veiksmas vyko Lojolos parke, Mičigano ežero pakrantėje. Šis incidentas neįprastas dviem dalykais. Visų pirma, apuokai – naktiniai paukščiai. Kas jam galėjo susišviesti, kad išskleistų sparnus skrydžiui dienos šviesoje, pasakyti sunku. Šiaip ar taip, išskirtinai naktinį plėšrūną atakavo išskirtiniai dieniniai plėšrūnai. Kaip galėjo susitikti jų oro keliai – klausimas irgi retorinis. Tačiau plėšriųjų paukščių specialistas Geoffas LeBaronas tokį keistą nutikimą pakomentavo šitaip: "Tokiu metų laiku (rudens ir žiemos sandūroje) jauni apuokai migruoja iš tėvų medžioklės plotų. Be to, jie mokosi medžioti, maitintis ir dar daug ką daryti savarankiškai. Gali būti, kad šį apuoką į medžioklę dienos metu išginė alkis."

O juk nedaug trūko, kad pats virstų gardžiais pietumis. Apuokui nepasisekė ne tik dėl šviesaus paros meto, bet ir dėl kito sakalų keleivių būdo bruožo – jie irgi turi savo medžioklės plotus ir yra teritoriniai paukščiai. Labiausiai tikėtina, kad į NATO oro patrulių vaidmenį įsijautę sakalai keleiviai tiesiog "užpelengavo" savo medžioklės teritorijoje įsibrovėlį ir nusprendė jam parodyti, kieno čia plotai. S. Spitzeris pasakojo, kad nedelsdamas iškvietė paukščių pagalbos tarnybą, tačiau į krantą išlipęs apuokas pasipurtęs nuskrido gerokai anksčiau nei atvyko gyvūnų gelbėjimo tarnybos darbuotojai.

Jei dar kyla klausimas, ar pelėdos ir apuokai moka plaukti, pažiūrėjus šią vaizdo medžiagą abejonių neturėtų likti. Plaukia jie nuostabiai. S. Spitzerio teigimu, nors nemažai plėšriųjų ne vandens paukščių minta žuvimi, plaukiančio jam dar nėra tekę matyti – gal ir dėl to, kad įvaryti į vandenį nėra taip paprasta. Visai tikėtina, kad šio siužeto raguotasis herojus į vandenį puolė ne dėl to, kad buvo sužeistas (juk netrukus pats nuskrido), o tiesiog kūrybiškai ieškodamas išeities iš pavojingos situacijos. "Būčiau žinojęs, kad vaizdo siužetas taps toks populiarus, būčiau ne tiek prifilmavęs...", - vėliau apgailestavo unikalių kadrų autorius.Verta skaityti! Verta skaityti!
(37)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(36)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
38(0)
25(0)
22(0)
20(0)
20(0)
19(1)
18(0)
14(5)
10(0)
Savaitės
65(0)
63(0)
62(0)
56(0)
49(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
105(22)