Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Sausio 9 d. Naujoje Meksikoje užfiksuotas supersaulėtekis, kurį patiems pamatyti vargu ar kada nors pavyks

2015-01-13 (0) Rekomenduoja   (75) Perskaitymai (440)
    Share

Daugelis mūsų esame matę vaivorykštės formos ir atspalvių puslankį aplink tekančią saulę. Tai – vadinamasis 22° halas. Kai kuriems yra tekę matyti vadinamuosius saulės stulpus – kitą saulės halo atmainą. Retas kuris yra matęs taikinio formos saulės halą - saulės fantomą, kurį anglakalbiai vadina "sun dog". Tačiau vargu, ar nors vienas iš mūsų esame matę šį superretą saulės fenomeną, kurį vienas fotografas užfiksavo virš Raudonosios upės Naujosios Meksikos valstijoje (JAV).

Joshua Thomas įspūdingą sausio 9 d. saulėtekio kadrą nusiuntė Nacionalinei meteorologijos tarnybai Amarile (Teksasas, JAV), o ši įstabų fotokadrą publikavo savo feisbuko paskyroje. Nors nuotraukoje užfiksuota ir graži apsnigto kaimelio panorama, vis dėlto labiausiai stebina tai, kas matyti virš kaimelio. O matyti ten – Dieve padėk, kiek visko.

Fotografui pavyko užfiksuoti visą puokštę halų vienu metu – ir 22° halą, ir saulės stulpus, ir saulės fantomą. Maža to, stulbinamoje saulėtekio fotografijoje matyti ir infralateralinės arkos, ir supralateralinės arkos, ir dar šio bei to. Meteorologai šią nežemišką halų kaskadą pavadino superhalu.

Nacionalinės meteorologinės tarnybos Lakrose (Viskonsinas, JAV) specialistai šį kadrą pakomentavo taip:

"Pastarosiomis savaitėmis arktinio oro masės, kuriose labai daug ledo kristalų, fotografams dovanoja fantastiškų galimybių pamatyti ir užfiksuoti nekasdieniškų saulėtekių. Nors Naujoji Meksika nebuvo pačiame minėtų oro masių epicentre, sausio 9 d. čia buvo užfiksuotas toks retas saulės halų fenomenas, kad jį pamatyti daugeliui iš mūsų vargu ar kada nors pavyks. J. Thomas nufotografavo visą puokštę halų, o toje puokštėje – keletas labai retų optinių fenomenų (jos nurodytos raudonomis rodyklėmis). Tokį fenomeną galima pamatyti ne dažniau nei kartą per metus, o gal net ir per visą gyvenimą."

Verta skaityti! Verta skaityti!
(75)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(75)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
31(0)
24(9)
20(0)
14(0)
12(0)
12(5)
10(1)
10(6)
Savaitės
100(2)
81(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
81(9)