Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Octopus vulgaris: nepaprasti paprastojo aštuonkojo sugebėjimai (Video)

2015-02-04 (2) Rekomenduoja   (47) Perskaitymai (55)
    Share

Išvydę, ką po vandeniu išdarinėja vienas Octopus vulgaris rūšies atstovas, paskaitos lankytojai aiktelėjo, o kai galvakojo triukas buvo pademonstruotas sulėtintai ir atbuline eiga, prapliupo susižavėjimo aplodismentų audra.

Prieš keletą dienų turėjome progą įsitikinti, kad aštuonkojai sugeba pralįsti net ir, galima sakyti, pro adatos skylutę. Tačiau tai – ne vienintelis žadą atimantis šių įstabių vandens gyvūnų sugebėjimas.

Aštuonkojis – įstabus gyvūnas ne tik mobilumo, bet ir maskavimosi sugebėjimais. Gal todėl ši galvakojai pelnytai vadinami maskavimosi karaliais. Tenka pripažinti, kad jiems neprilygsta net ir tobulai besimaskuojantys snaiperiai, apie kuriuos irgi ne taip seniai rašėme.

Maskuodamiesi aštuonkojai sugeba ne tik žaibiškai keisti spalvas ir jų ornamentus. Maskuodamiesi jie keičia ir savo paviršiaus faktūrą, formą, kūno šviesumą. O svarbiausia – tokiais savo fokusais atima stebėtojams žadą. Ir jei stebėtojas būna mažesnio „kalibro“, jis iš stebėtojo virsta auka.

Nuostabūs aštuonkojų maskavimosi sugebėjimai po vandeniu nufilmuoti ne kartą ir ne du. Kviečiame pasigėrėti ne tik vieno geriausiai besimaskuojančių, bet ir vieno protingiausių gyvūnų sugebėjimais.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(47)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(47)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
65(5)
29(1)
23(0)
21(4)
19(0)
15(2)
15(5)
14(1)
12(2)
Savaitės
91(1)
80(0)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)