Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Kaip pasikeitė mūsų planeta: vieneri Žemės metai iš kosmoso (Video)

2016-07-25 (0) Rekomenduoja   (8) Perskaitymai (1048)
    Share

Liepos 6-ąją 2015-aisiais buvo paviešinta įspūdinga Žemės nuotrauka, kurią padarė EPIC kamera. Dabar daugiau nei 3 tūkst. EPIC vaizdų sudėta į time-lapse filmuką, kuriame matyti, kaip Žemė atrodo ištisus metus.

EPIC yra Žemės tyrimų instrumentas, esantis ant DSCOVR palydovo, kuris buvo paleistas 2015-ųjų vasarį. Erdvėlaivis visuomet lieka tarp Žemės ir Saulės, nuo mūsų planetos nutolęs per maždaug tūkstantį mylių.

Jis yra pirmajame Lagranžo taške, kuriame vyrauja gravitacinis balansas. Iš šio taško EPIC mato, kaip Saulė teka vakaruose ir leidžiasi rytuose bent 13 kartų per dieną. Aplink Žemės rutulį matoma migla susidaro dėl šviesos sklaidos, kurią sukelia atmosferoje esančios molekulės. Dėl šviesos sklaidos dieną dangus atrodo mėlynas, o per saulėlydį – raudonas.

EPIC kas dvi valandas padaro bent po seriją nuotraukų. Kamera kiekvieną seriją nuotraukų daro skirtingais bangos ilgiais. Matomas vaizdas yra sudėtas mažiausiai iš trijų skirtingų bangos ilgių (raudonos, žalios ir mėlynos).

Kovo mėnesį tarp Žemės ir Saulės praskriejo Mėnulis, sukeldamas visišką Saulės užtemimą, kuris matomas ir vaizdo įraše. Nors vaizdą EPIC fiksuoja tik kas dvi valandas, mokslininkai geba atsekti ir debesų judėjimą.

Maždaug du trečdaliai Žemės paviršiaus padengta debesimis, kurie atspindi Saulės šviesą ir padeda planetą išlaikyti šalta. Jie taip pat įkalina iš paviršiaus kylančią šilumą, tokiu būdu planetą palaikydami šilta.

Debesų išsidėstymo pokyčiai keičia šilumos balansą – tai yra viena priežasčių, dėl kurios mokslininkai tiria debesis. EPIC nuotraukos bus panaudotos siekiant nustatyti pokyčius visame Žemės rutulyje ir padės geriau suprasti bei apsaugoti gimtąją planetą.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(12)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(8)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(0)
30(0)
28(2)
22(0)
21(0)
20(6)
20(0)
Savaitės
101(19)
100(0)
82(0)
69(2)
Mėnesio
147(2)
147(13)
146(3)
142(12)
138(22)