Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

2020 metų olimpinių ir parolimpinių žaidynių medaliai bus gaminami iš senų telefonų (Video)

2017-02-02 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (220)
    Share

2020 metų olimpinės ir parolimpinės žaidynės Japonijos sostinėje bus išskirtinės. Pirmiausiai dėl organizatorių sprendimo gaminti medalius iš panaudotų mobiliųjų telefonų ir taip tausoti žemės išteklius.

Japonijos gyventojų prašoma paaukoti senus mobiliuosius telefonus ir kitus smulkius elektroninius prietaisus, kad būtų surinktos dvi tonos penkiems tūkst. medalių. Projektas turėtų padėti sumažinti žaidynių išlaidas.

Kaip iš elektronikos atliekų galima išgauti auksą

„Ši kampanija kartu padės Japonijos žmonėms dalyvauti kuriant medalius, – sako olimpiados sporto direktorius Koji Murofushi. – Žemėje resursai ne begaliniai, todėl perdirbant šiuos įrenginius pasirūpinsime ir aplinka.“ Jau nuo balandžio mėnesio įvairiuose ofisuose ir telekomunikacijos bendrovėse bus atidarytos specialios dėžės. Šios bus pildomos tol, kol bus pasiektas reikiamas prietaisų svoris.

Paprastai olimpinių žaidynių šeimininkai nesuka sau galvos ir reikalingo metalo medaliams gauna iš kasyklų. Nuosavų mineralų išteklių neturinti Japonija savo sprendimu ketina žengti žingsnį į priekį ir primena pasauliui apie išnaudojamą aplinką.

Mobilieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai turi nedidelius kiekius retų metalų, tokių kaip platina, paladis, auksas, sidabras, litis, kobaltas ir nikelis. Perdirbami jie cheminiu būdu atskiriami vieni nuo kitų. Tuo užsiima daugiausiai tokios šalys kaip Kinija, Indija ir Indonezija.

2020 metų olimpinės ir parolimpinės žaidynių centrai - video siužete

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
25(0)
16(0)
15(1)
15(4)
12(0)
10(0)
10(0)
Savaitės
89(0)
Mėnesio
647(32)
262(38)
145(17)
118(28)
99(0)