Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Ką su guma padaro rusiška žiema - akyse subyrėjo kaip sausainis (Video)

2018-01-30 (1) Rekomenduoja   (-9) Perskaitymai (330)
    Share

Rusijos federacijai priklausančiuose Tolimųjų Rytų, Sibiro ir Uralo regionuose sausio pabaigoje įsivyravo anticiklonas, dėl kurio šiuose kraštuose buvo užfiksuotos ekstremaliai žemos temperatūros. Sinoptkai skelbė, kad termometrų stulpeliai krito iki minus 56 laipsnių. Krasnojarsko krašte dėl tokių šalčių gyventojai susidūrė su netikėtomis problemomis. Automobilių padangos tiesiog akyse ėmė byrėti į šipulius.

Kamera tiesiog subyrėjo

Internete pasirodė vaizdo siužetas nufilmuotas šalia Vankoro naftos ir dujų telkinio įsikūrusiame miestelyje. Jame užfiksuota, kaip šaltyje pabuvusi guminė kamera lyg biskvitas subyrėjo į smulkius gabaliukus.

Dėl didžiulių šalčių gumos mišinys taip sukietėjo, kad ją buvo galima sulaužyti be ypatingų pastangų. Vaizdo įrašo autorius skelbė, kad sausio 22 dieną mieste temperatūra buvo kritusi žemiau minus 50 laipsnių.

Vaizdo įrašą pamatę internautai suabejojo gumos kokybe. Anot jų, geram gaminiui to tiesiog negalėjo nutikti. Visgi rusų ekspertai tikina, kad esant minus 50 laipsnių temperatūrai net europietiškų padangų negalima laikyti lauke. Taip pat tokiomis sąlygomis jos netinkamos ir eksploatacijai.

Kas nutinka gumai prie -50 laipsnių Celsijaus?

Paskelbė apie šalčio rekordą

Tokie šalčiai regione laikėsi ilgiau nei savaitę, o sinoptikai užsiminė, kad užfiksuota neigiama temperatūra kris dar labiau. Socialiniame tinkle buvo paskelbta, Jamalo Nencų autonominėje apygardoje buvo užfiksuota minus 80 laipsnių temperatūra.

Visgi hidrometeorologijos centro atstovai paneigė šią informaciją. Anot jų, nors toks šaltis teoriškai įmanomas, tačiau minėtame regione temperatūra niekada nebuvo nukritusi taip žemai.

Centro specialistas Romanas Vilfandas patvirtino, kad Sibire, Urale ir Tolimuosiuose Rytuose įsivyravo neįprastai šalti orai. Taip pat jo teigimu, mažiausia fiksuota paros temperatūra sieke minus 49 laipsnius.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(2)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(-9)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
70(1)
49(3)
27(1)
26(2)
20(0)
15(2)
12(3)
11(0)
10(0)
Savaitės
156(16)
76(4)
58(3)
56(6)
Mėnesio
179(1)
111(1)
106(20)
102(17)