Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Štai kas ateityje gali pakeisti įprastą benziną: sukurtas išskirtinis ir nebrangus būdas, kaip iš oro gauti anglies dvideginį ir gaminti degalus

2018-06-12 (5) Rekomenduoja   (25) Perskaitymai (330)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Kanadoje sukurta technologija, kurią naudojant, anglies dioksidą galima gauti tiesiai iš oro. Tokiu būdu gaunamų dujų tonos kaina neviršytų 232 dolerių.

Kanados kompanijos Carbon Engineering specialistai sukūrė būdą anglies dvideginį išgauti tiesiai iš atmosferos cheminių reakcijų ciklu. Technologijos kūrėjų teigimu, jų metodas išskirtinis būdas — maži kaštai, lyginant su kitais metodais. Proceso aprašymas publikuotas žurnale Joule.

Naująja technologija išgautos dujos galės būti panaudotos kuro gamybai. Dabar egzistuoja keli kuro gavimo iš CO2 metodai: tam naudojamos naudojamos membranos, kuriomis atskiriamas deguonis ir anglies monoksidas, o taip pat specialūs katalizatoriai.

Kanados inžinierių metodas nėra pirmasis šios srities pasiūlymas, CO2 iš atmosferos išgauti galima įvairiai. Tačiau dauguma šių technologijų brangios: atstovai teigia, kad jų technologija išgautų dujų tonos savikaina bus 94 – 232 doleriai.

Naujojo metodo autoriai siūlo anglies dvideginio turintį orą rinkti konstrukcijomis, primenančiomis dabartinius aušinimo bokštus. Į vidų įtraukiamas oras reaguoja su šarmo tirpalu. Skystis užšaldomas, o paskui pamažu kaitinamas, kol įgauna tirštos suspensijos konsistenciją. Vykstant cheminių reakcijų ciklui, medžiaga reaguoja su gesintomis kalkėmis, paskui išsiskiria anglies dioksidas. Iš dujų galima gaminti benziną, dyzeliną ir aviacinį žibalą.

Pasak inžinierių, atsižvelgiant į visus kaštus, toks kuras bus brangesnis už įprastą benziną. Tačiau gamintojai vis viena galės konkuruoti su įmonėmis, kurą išgaunančiomis standartiniais metodais: „įprasto“ benzino kainoje didelę dalį sudaro ekologiniai mokesčiai, ir jie vis didėja.Carbon Engineering technologiją jau išbandė nedidelėje įmonėje Britų Kolumbijoje. Jeigu kompanijai pavyks rasti sponsorių, inžinieriai planuoja statyti didelę nauja technologija pagrįstą CO2 išgavimo įmonę ne vėliau, nei 2021 metais.Verta skaityti! Verta skaityti!
(30)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(25)
Visi šio ciklo įrašai:
2019-04-06 ->
2018-06-12 ->
Štai kas ateityje gali pakeisti įprastą benziną: sukurtas išskirtinis ir nebrangus būdas, kaip iš oro gauti anglies dvideginį ir gaminti degalus
Komentarai (5)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
61(0)
57(0)
50(0)
40(0)
30(2)
30(3)
24(1)
23(0)
Savaitės
76(3)
67(5)
65(1)
Mėnesio
231(8)
111(3)
107(12)
104(26)
103(0)