Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(4) 2007-12-07 0
Arkčiai tai bus sunkūs metai. Tarptautinių Ašigalio Metų (programos, kurios metu daugiau negu 60 tautų vykdo apie 200 projektų) dėka regione bus tiek daug mokslininkų, kiek dar niekada nebuvo, o Arktis iš tikrųjų nusipelno neatidėliotino dėmesio. Kartu su mokslininkais Arkties vandenynu susidomėjo iš karto daugelio valstybių politikai - taip visų pamirštas regionas žada tapti visuotino dėmesio centru.
(3) 2007-12-06 0
Na štai, pernai metais Norvegijos mokslininkų surastas pleziozauras nuvainikuotas – praktiškai metus išbuvęs didžiausiu senoviniu jūros plėšrūnų pavyzdžiu, užleidžia šias pozicijas dar didesniam giminaičiui. Tai taip pat pleziozauras, tik mokslininku manymu jo ūgis siekia jau ne 8 metrus, kaip ankstesnio egzemplioriaus, bet visą 12 metrų. Truputi neramu rašyti, jog tai didžiausias pavyzdys – neaišku, kaip greitai bus surasti dar didesni jo giminaičiai.
(15) 2007-12-06 2
Kaip atsirado pasaulyje gyvybė – klausimas su daugybe atsakymų ir nuomonių. Na, bent jau evoliuciją pripažįsta daugelis – net ir religijų atstovai neatmeta evoliucijos galimybių. Tačiau nuo ko ji prasidėjo, jau diskutuotinas klausimas. „Darvinizmo“ teorijos šalininkai įsitikinę, jog viskas vyko natūraliai ir kažkada neorganinės molekulės virto į organines, o po to formavosi ląstelė, DNR, pirmieji organizmai, iš kurių susidarė sudėtingesnė gyvybė. Jeigu tolesnius etapus dar galima įsivaizduoti, tai kas vyko pačioje pradžioje? Nors ši hipotezė neaiškina, kaip organinės molekulės atsirado iš neorganinių, tačiau ji bando pagrįsti kaip iš pradinės organikos susidarė ląstelės ir ribonukleino rūgštys (RNR), būtinos tolesnei gyvybės raidai.
(0) 2007-12-05 0
Maliarija - viena dažniausiai pasitaikančių infekcinių ligų ir sukelia dideles visuomenės sveikatos problemas. Tai ypač opi problema šiltuose kraštuose. Maliariją sukelia plazmodijų genties pirmuonys. Skiriamos keturios jų rūšys, kurios skiriasi dauginimosi ciklo trukme ir sukelia įvairias maliarijos formas. Infekcijos šaltinis yra ligonis ar plazmodijų nešiotojas. Ligos sukėlėją perneša Anopheles genties uodų patelės. Tad iki šiol žmonės su maliarija kovojo dviem b...
(2) 2007-12-05 0
Daugelis žmonių, tame tarpe ir mokslininkai gana skeptiškai vertina visų gyvūnų protinius sugebėjimus lyginant juos su žmogumi. Tačiau tai gali būti klaidingas požiūris.
Pasirodo, jog pavyzdžiui šimpanzės turi puikią trumpalaikę regimąją atmintį ir kur kas geresnę nei žmogus - taip teigia Japonijos mokslininkai po atliktų serijinių eksperimentų, kuriuose šioje naujienoje ir pristatome.
(6) 2007-12-04 0
Geoterminė energija kaip ir kitos alternatyvios energijos rūšys šiais laikais vis labiau populiarėja. Tai skatina tiek neatsinaujinančių resursų mažėjimas ir kainų augimas, tiek ir ekologiškų energijos šaltinių paieška. Geoterminės energijos prigimtis labai paprasta – tai žemės gelmėse esantis įkaitęs vanduo, iki kurio padarius gręžinį galima į paviršių pompuoti įvairios temperatūros vandenį. Na, kur jį panaudoti, turbūt aiškinti neverta. Pagrindinė proble...
(0) 2007-12-03 1
Atsibodo metai iš metų puošiama tokia pati eglutė? Išbandykite ką nors naujo. Kalėdoms eglutė nebūtinai turi būti tikra - ją galima pasigaminti pačiam naudojant pačius įvairiausius daiktus - taip žmogus gali prisidėti prie gamtos tausojimo ir tuo pačiu praplėsti savo vaizduotės ribas. O kokių alternatyviųjų eglučių būna pasaulyje? Žiūrėkite šią fotonaujieną.
(3) 2007-12-01 0
Kiek mokėtumėte už galimybę paragauti išskirtinio alaus? 20 litų už 6 butelių pakuotę? 40 litų už 6 butelių pakuotę? O ką manot apie 12 litų už vieną unciją (28ml)? Tai - minimalus kiekis, kuriuo parduodamas kompanijos "Boston Beer" alus "Samuel Adams Utopias". Jo 24 uncijų talpos butelio kaina mažmeninėje prekyboje prasideda nuo $120.
Tai - brangiausias ir tuo pačiu stipriausias alus JAV - tačiau mums neteko girdėti, kad kur nors pasaulyje būtų galima rasti stipre...
(0) 2007-11-30 0
Gaubtasėkliai auglai arba tiesiog mums įprastos gėlės pasižymi ne tik viliojančiomis spalvomis ir gardžiais aromatais. Jos yra labai didelė mįslė mokslui. Aišku, kaip ir visų kitų augalų, sandara ir pagrindinės savybės yra puikiai žinomos ir aiškinamos jau mokykloje. Tačiau gėlių evoliucija – didžiulį susidomėjimą keliantis klausimas. Pagrindinė to problema tame, jog gėlių rūšių yra labai daug, o atsekti tarpusavio ryšius nepaprastai sudėtinga – ypač dėl...
(3) 2007-11-28 0
Miao kaime (Ziyun regionas, Kinija) įsikūrusi pradinė mokykla, pavadinta "Dongzhong". Pažodžiui išvertus pavadinimas reiškia "oloje" - mokykla išties įrengta didžiulėje savo matmenimis lėktuvų angarui prilygstančioje oloje. Šis gamtos darinys natūraliai susiformavo per tūkstančius metų, veikiant vėjui, vandeniui bei seisminiams reiškiniams. Jo pritaikymas žmogaus reikmėms neįprastas, tačiau neabejotinai įdomus.
(3) 2007-11-28 0
Nuotykių ieškotojai iš Didžiosios Britanijos penktadienį pradėjo kelionę per Europą Vakarų Afrikos link „šokoladu“ varomu sunkvežimiu, praneša BBC. Andy Pagas iš Londono ir jo kolega vairuotojas Johnas Grimshawas į kelionę išsiruošė Ford Iveco Cargo sunkvežimiu, kurio kuro, kaip teigiama, pirmykštis pavidalas buvo šokoladas.
(9) 2007-11-26 0
Ateinanti energetikos krizė kuomet baigsis nafta – viena iš tų „baisių“ netolimos ateities prognozių, kurias labai pamėgo dabartinės žiniasklaidos priemonės. Tačiau kokia yra tikroji situacija? Vienareikšmiškai atsakyti sudėtinga – surastieji naftos ištekliai anksčiau ar vėliau bet bus išnaudoti. Tačiau kiek dar yra nesurastų? Ir kokios atsargos slypi po Antarktida ir Arktimi?
(0) 2007-11-23 1
Mokslininkams pavyko surasti didžiausias iki šiol žinomas senovinio skorpiono žnyples. Jų ilgis siekia apie 50 cm. Pagal mokslininkų skaičiavimus, šių gigantiškų žnyplių savininko ūgis galėjo siekti ne mažiau 2 metrų 46 centimetrų. Tokio dydžio skorpionui vidutinis žmogus turbūt tebūtų skani užkanda...
(1) 2007-11-23 0
Jei Dievas būtų norėjęs, kad žmonės galėtų slidinėti Teksase, jis nebūtų padaręs šios vietos tokios karštos. Tačiau žmonės turi polinkį daryti ką jie nori, net jei tai susiję su maištavimu prieš įprastinę gamtos tvarką. 2009 metais Teksase (JAV) planuojama atidaryti pirmąjį šioje valstijoje slidinėjimo kurortą. Jame numatyta pastatyti apie 75 metrų aukščio dirbtinį kalną, turintį 60000 kvadratinių metrų slidinėjimo ploto. Tačiau iš kur gauti sniego, ka...
(4) 2007-11-23 0
Ši keista istorija prasidėjo 2006 metų gegužę – tuomet viena juoda gulbė „iki plunksnų galiukų“ įsimylėjo vandens dviratį, sukonstruotą didelės baltos gulbės pavidalu. Iš esmės šis vandens dviratis niekuo neišsiskiria iš kitų panašios paskirties mechanizmų – plastmasinio korpuso, su dviem sėdimoms vietom ir minamais pedalais. Tačiau didinga baltos gulbės išvaizda suvirpina ne tik turistų, bet ir laukinių gulbių širdis.