Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-10-25 0
D. Britanijos mokslininkai perspėja, kad ateityje prognozuojamos temperatūros gali sukelti masinį rūšių išnykimą, - skelbia BBC.

Dabartinės temperatūros yra būdingos šiltnamio fazėms ankstyvuoju žemės istorijos periodu, kai išnyko 95 proc. augalų ir gyvūnų. Ekspertai ištyrė sąsają tarp klimato ir įvairovės per 520 mln. metų, per beveik visą fosilijų registravimo laikotarpį. Jie nustatė, kad visuotinė įvairovė yra aukšta šaltaisiais laikotarpiais ir menka ...
(3) 2007-10-22 0
NASA pranešė, kad ozono skylė šiek tiek sumažėjo. Palyginus su pernai didžiausiu plotu, šiuo metu ozono skylė yra net 16% mažesnė. Ozono skylė, pirmąkart pastebėta prieš 22 metus, pastaruosius 15 metų beveik nekinta. Jos dydis priklauso ir nuo metų laiko bei oro sąlygų. Skirtingu metų laiku, skylės dydis gerokai skiriasi.
(1) 2007-10-21 0
Lietuvos dirvožemis, kaip rodo Europos geocheminio atlaso duomenys, ir pagal visų jame esančių sunkiųjų metalų, ir kitų cheminių elementų kiekį yra vienas švariausių žemyne. Pavyzdžiui, švino tiek viršutiniame mūsų dirvožemio sluoksnyje, tiek podirvyje, kaip sakė Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktoriaus pavaduotojas Jonas Satkūnas, yra nuo trijų iki šešių kartų mažiau nei Vakarų Europos šalyse.
(5) 2007-10-21 0
Rytų Anglijos universiteto mokslininkai laivuose įrengtais automatiniais davikliais atliko daugiau nei 90 tūkstančių anglies dvideginio koncentracijos matavimų. Ilgiau nei 10 metų Šiaurės Atlante vykdytas tyrimas atskleidė, kad vandenynas per šį laiką sugėrė perpus mažiau anglies dvideginio, pranešė BBC.
(0) 2007-10-20 0
Pietų Afrikoje mokslininkai iškasė pačius seniausius iki šiol žinomus pasaulyje moliuskų likučius, kuriuos žmonės vartojo maistui. Šie likučiai įrodo, jog jau prieš 168 tūkstančius metų žmonės savo maistą papildė jūros gėrybėmis – iki tol maisto racioną sudarydavo augalų vaisiai, šaknys ir gyvūnų mėsa. Tai pat surasti įrodymai, jog jau tuomet žmonės naudojosi natūraliais pigmentais. Atradimą padarė tarptautinė archeologų komanda iš JAV, Izraelio, Austr...
(4) 2007-10-18 0
Lėktuvas, skrendantis iš Paryžiaus į Niujorką paprastai užtrunka apie 8 valandas, tuo tarpu grįžtant atgal jam visuomet prireikia apytikriai 45 minutėmis mažiau. Ne, jie nesugenda skrisdami į JAV, kažkur pusiaukelėje nenusileidžia norėdami perlaipinti keleivius ar grįždami tyčia nenusprendžia padidinti greitį, kad sparčiau atvyktų į Paryžių. Tad kodėl vyksta toks neįprastas reiškinys ir kaip tai aiškinama?
(2) 2007-10-18 1
D. Britanijoje keturi žvejai sugebėjo pagauti milžinišką lašišą, kuri gali tapti pačia stambiausia šalyje pagauta lašiša.

"Žuvytės" ilgis siekė 1,4 metrus, o svoris - apie 45 kg. Dėl tokio dydžio žvejai juokaudami lašišą praminė Lokneso pabaisa. Norėdami ją ištempti į krantą žvejai su žuvimi kovėsi apie vieną valandą.
(0) 2007-10-18 0
Didėjantis stichinių nelaimių kiekis verčia mokslininkus rimčiau aiškintis šių gamtos jėgų prigimtį ir jų suvaldymo galimybes. Kompanija HR Wallingford iš Oksfordo grafystės suprojektavo cunamio generatorių – sistemą, leisiančią modeliuoti šias pavojingas bangas. Savaime suprantama, modeliavimui bus sukurtos mažesnės bangos, tačiau įvertinus santykinius skirtumus bus galima tyrinėti praktiškai visas pagrindines cunamių charakteristikas.
(0) 2007-10-10 0
Zoologų grupė, vadovaujama Lucy King iš Oksfordo universiteto išsiaiškino didžiausią Afrikos dramblių baimę. Šie praktiškai didžiausi sausumos gyvūnai natūralių priešų beveik neturi – retas plėšrūnas sumąsto užpulti dramblį. Tačiau nežiūrint to drambliams nėra svetimas baimės jausmas – kaip ir dera geroje pasakoje, jie bijo mažyčių medų nešančių laukinių bičių. Ir nors atrodo kiek keistai, tačiau ši baimė visai logiška – mokslininkams teko regė...
(0) 2007-10-08 0
Jei augintus upėtakius paleisime į gamtą, pastebėsime, kad jų dauginimąsis yra daug mažiau produktyvus, nei užaugusiųjų laukinėmis sąlygomis. Nors tikros priežastys nėra gerai žinomos, tačiau, kiek pagalvojus jas galima nesunkiai suprasti. Upėtakių tyrimo rezultatai taip pat gali atsakyti į daugelį ankščiau rodos nepaaiškinamų faktų, pavyzdžiai, kodėl kai kurių anksčiau gyvenusių tam tikroje vietovėje rūšių niekaip nepavyksta dirbtinai atkurti ir jie nebeįsi...
(4) 2007-10-08 0
Kreigas Venteris (Craig Venter), kurio pastangos komercializuoti žmogaus genomo projektą buvo gan prieštaringia vertinamos, dabar paskelbė, jog kartu su savo komanda sukūrė sintetinę chromosomą, kuri gali būti laikoma dirbtinės gyvybės pradžia. Venterio institutas planuoja suteikti daugiau informacijos apie vykdomus tyrimus artimiausiomis savaitėmis. Jei teiginiai pasitvirtins, potencialios taikymo galimybės gali būti neribotos. Dirbtinai sukurtus organizmus būtų galima naudo...
(6) 2007-10-05 0
Daktaras S.D. Biju iš Delio universiteto surado patį mažiausią Indijos stuburinių gyvūnų klasės atstovą - iki šiol nežinomos rūšies 10 milimetrų dydžio varlytę. Mokslininkas su kolegomis varlytę aptiko po drėgnais rudeniniais lapais. Jų taip pat pasitaikė ir drėgnuose Keralo (Kerala) valstijos kalnų miškuose po medžių šaknimis. Varlytė pavadinta "Nyctibatrachus minimus".
(3) 2007-10-03 0
Amerikietis Ron Buckley garantuotai įvarė depresiją daugumai paleontologų, besidominčių senoviniais grybais. Ir tikrai yra dėl ko - pasirodo į jo rankas per Kanados importuotojus iš Birmos pateko gintaro gabalas, kuriame įkalintas senovinis grybas. Nujausdamas sėkmę, Kentukyje gyvenantis Buckley kreipėsi į mokslininką George Poinar iš Oregonos universiteto. Pastarasis nustatė, jog grybo amžius siekia 100 milijonų metų - tai bene pats seniausias žmonėms žinomas grybas pa...
(0) 2007-10-02 0
Vokiečių jūros specialistai pranešė, jog pirmą kartą per daugelį metų Baltijos jūroje pastebėti delfinai. Juos nufilmavo pakrančių apsaugos kateris, patruliavęs šalia pusiasalio Darss Peninsula ir salos Hiddensee. Pastebėta delfino patelė kartu su jaunikliu patrulių katerį sekė apie 4 valandas.
(0) 2007-10-02 1
Šis gražus pasišiaušęs vabaliūkštis - tai raštuotasis auksavabalis (arba grambuoliukas), angliškai kartu su kitais savo šeimos vabalais vadinamas bite-vabalu (bee beetle). Jis išties panašus į bites bei kamanes, o dar kartu su jomis besilankantis ant įvairių žiedų ir mintantis nektaru. Žinoma, augalai irgi nelieka be atpildo - ant šių vabalų gausių plaukelių keliauja prilipusios žiedadulkės, apdulkinančios kitus žiedus.