Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2007-07-11 0
Žurnalo "Underwater Photography Magazine" puslapiuose galima aptikti daug panašių nuotraukų. Tiems kas jo neprenumeruoja (įtariu, tokių dauguma iš mūsų lankytojų) trumpa ekskursija po stebuklingą vandenynų pasaulį. Gal kas nors po tokių vaizdų ir panardyti įsinorės...:)
(0) 2007-07-11 0
Beklaidžiojant po internetą galima aptikti tikrai nuostabių dalykų. Štai kadrai iš "stebuklingo" sodo - atrodo kaip tikra pasakų šalis. Tik gaila, jog nepavyko aptikti nei kaip jis vadinasi, nei kur yra, nei kitos informacijos apie šį pasakų sodą. O gal kažkas iš mūsų skaitytojų žino apie tai daugiau?
(0) 2007-07-11 0
Koks smagus dalykas parke po ošiančiu medžiu pasislėpęs ramus suoliukas. Patogiai įsitaisai ir gali paklaidžioti po ramius tolius...Bet jei esi mažytė sraigė ir nori prisiglausti prie suolo atlošo, ima gresti didelė kelionė per milžiniškais atstumais sukaltas suolo lentas. Bet tikslas yra tikslas, jį sugeba pasiekti net tokie maži gyvūnėliai. Turbūt ne vienam žmogui reiktų iš šios sraigės pasimokinti atkaklumo ir išradingumo :)
(0) 2007-07-11 0
Beveik išdžiuvusio tvenkinio pakrantėje žaidžia vaikas. Žymiausi JAV klimatologai teigia, kad pasaulis turi apie 10 metų, per kuriuos dar yra šansų imtis veiksmų siekiant išvengti globaliojo klimato atšilimo ir galimos klimatinės katastrofos.
(0) 2007-07-11 0
Gamta teikia žmogui maistą, prieglobstį. Žmogus teikia gamtai technologinę pažangą...
(0) 2007-07-11 0
Nekenčiantys tarakonų - pažvelkite savo priešui į akis! Tokių mažų sutvėrimų (nuotraukoje vaizduojamas 2 cm ilgio kubietiškas bananinis tarakonas) fotografavimas yra savotiškas iššūkis: fotografavimo metu fiksuojant kiekvieną kadrą optiką galima sufokusuoti tik į kurią nors nedidelę fotografuojamo objekto dalį.
(0) 2007-07-11 2
Satoši Kuribajaši, japonų fotografas, jau 40 metų fotografuoja vabzdžius. Iš nuotraukų matyti, jog šioje srityje yra tikras virtuozas. 2006 metais jis tapo Lenarto Nilsono vardo premijos, teikiamos Švedijoje, laureatu. Premija skiriama už pasiekimus mokslo fotografijos srityse.
(7) 2007-07-11 0
Taip taip, vabzdžiai irgi tai "daro". Tik savotiškai ir gal kiek kitaip suprasdami "romantiką". Tačiau ne taip skirtingai, jog liktumėt nesupratę kas čia vyksta. Vat tik paskutinėje nuotraukoje iškyla tam tikrų abejonių dėl to, kas gi te iš tikro vyksta... :)
(0) 2007-07-11 0
Truputis meniškų vaizdelių iš lietuviškos vasaros...
(0) 2007-07-11 0
Pamažu pas mus atkeliauja įvairiaspalvis, kvapais ir garsais pasidabinęs pavasaris...Nors gyvybė vis dar bundanti, tačiau vis drąsiau ir vis daugiau žiedelių kyla į saulę. Nuotraukose išvysite tikrus lietuviškus šįmetinio pavasario kačiukus, sprogstančius medžių pumpurus, iš po sausos pernykštės žolės kylančius šalpusnių žiedus.

Artėjančio pavasario proga, visus mūsų lankytojus www.technologijos.lt kūrybinis kolektyvas sveikina su Šv. Velykomis ir linki pa...
(0) 2007-07-11 0
Klimato kaita tampa viena iš populiairiausių mokslinių tyrimų ir modeliavimų tematika. O ir visuomenės susidomėjimas gautais rezultatais yra neblėstantis. Šįkart pristatome Tarpvalstybinio Klimato pokyčių komisijos (IPCCF) balandžio mėn. parengto dokumento santrauką. Jame teigiama, kad klimato pasikeitimas suduos nemažą smūgį ekologiškai svarbiam regionui – Didžiajam barjeriniam rifui, subarktinėms saloms, o Afrikos Kilimandžaro kalno viršūnėje gali visiškai išti...
(0) 2007-07-11 0
Šiomis dienomis Rusijoje dienos šviesą išvys specialiųjų tarnybų užsakymu parengtas ateities scenarijų rinkinys, pavadintas „Pasaulis aplink Rusiją: 2017. Netolimos ateities kontūrai“ ("Мир вокруг России: 2017. Контуры недалекого будущего"). Rinkinyje analizuojamas šiltnamio efektas ir ypatingas dėmesys skiriamas galimai tautų migracijai kylant vandens lygiui ir plečiantis dykumoms. Kitaip sakant, dėl besikeičiančio klimato dramat...
(0) 2007-07-11 0
Pasaulinį atšilimą gali pristabdyti aukštai stratosferoje išpurkštos sieros sluoksnis. Tokį siūlymą naujame BBC dokumentiniame filme „Penki būdai išgelbėti pasaulį" pateikia Nobelio premijos laureatas Paulas Crutzenas, rašo bbc.cu.uk. Mokslininko įsitikinimu, sieros dalelės, panašios į tas, kurias „išspjauna" vulkanai, galėtų tapti natūraliu planetos šaldymo įrankiu.
(8) 2007-07-11 1
Dar vieną būdą kovai su globaliniu klimato atšilimu Mančesterio universiteto profesorius Džonas Letemas (John Latham) sugalvojo visiškai atsitiktinai. Kodėl aukštai danguje plaukiantys debesys yra šviesūs, o žemi darganos debesys – tamsūs? Atsakymas paprastas: viršutinis plunksninių debesų sluoksnis atspindi dalį saulės šviesos ir apatiniams jos tenka mažiau. Taip gimė idėja – padidinti viršutinio debesų sluoksnio atspindimąją galią - tuomet net ir esant šiltna...
(3) 2007-07-11 0
Kai kalba eina apie artėjančią klimato kaitą, galima išgirsti pačių įvairiausių prognozių. Tačiau neverta abejoti, jog Žemė pokyčių neišvengs. Kokie jie bus – kol kas galima tik spėlioti. Visgi, nemažai dalykų yra akivaizdūs jau ir šiandien. Pirmiausia tai kylantis vandenyno lygis. Kodėl taip yra ir kiek jis kils, pasakyti niekas tiksliai negali, tačiau apie kai kurias šio proceso pasekmes jau galime kalbėti. Šįkart ne apie socialines, tačiau ne ką mažiau nemal...