Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2008-01-01 iki 2008-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(31) 2008-01-09 0
Šiuo metu paplitusi teorija, jog dinozaurai išnyko kai į Žemę prieš 65 milijonus metų nukrito asteroidas. Tačiau dabar pasiūlyta nauja idėja, teigianti, jog juos į amžinuosius ganymosi laukus nusiuntė lygiai taip pat katastrofiška, tačiau gerokai mažesnių matmenų grėsmė - maži besikandžiojantys vabzdžiai. Gali būti, jog moskitų, blusų ir erkių platinama liga buvo esminis veiksnys, pribaigęs reptilijas, sako JAV mokslininkai.
(16) 2008-01-08 0
Kažkas tikrai keisto ir netgi šiurpoko. Tačiau viskas baigiasi laimingai - šis iš pirmo žvilgsnio mirtinas vaiko žaidimas su kobra gyvybei pavojaus nesukelia. Vaikas smalsiai patampo kobrą, o ši savotiškai bando jam paaiškinti, kad čiupinėjimai jai nepatinka. Tačiau kur ta riba, kuomet gyvūnui gali tikrai viskas įgrįsti? Ir kaip ji elgtųsi, jei vaikas būtų didesnis?
(2) 2008-01-08 0
Pasaulinė sveikatos organizacija teigia, jog klimato reiškinys La Ninja (ispanų k. La Nina) nulėmė neįprastai drėgnas regiono sąlygas, dėl kurių gali padaugėti infekcijų ligų. Ji įspėjo šio regiono šalis atidžiau žvelgti į padidėjusį pavojų ir paskirstyti antimaliarinius vaistus bei insekticidinius tinklelius.
(1) 2008-01-08 0
Keletą valandų Kolorado valstijos Goldeno miesto gyventoja Kameron Wolpert buvo tokia pati kaip ir visos devynmetės mergaitės. Kai delfinas savo nosyte bakstelėjo jai į krūtinę, ji kikeno, o paprašyta delfino dresuotojo, ji paėmė mažą skumbrę ir sumaitino ją Nubai. Atsilygindamas delfinas pamasažavo jai kelius ir blauzdas, taip padrąsindamas mergaitę ištiesti ir pajudinti laibas baltas kojas.
(22) 2008-01-06 0
JAV oficialusis mokslas stoja į kovą su religija. Juokinga, jei nebūtų graudu - mokslas, turėdamas šviesti ir skatinti blaivų, kritišką, nepriklausomą ir kas svarbiausia nestandartinį mąstymą, labiau linksta prie to, jog jo dabartinės tiesos būtų laikomos pamatinėmis. Na, kaip ir kiekviena religija - jos tiesa yra nepajudinama.
(9) 2008-01-06 1
Skamba keistokai? Tačiau nieko stebuklingo nėra – eilinis genų inžinerijos eksperimentas. Šį sykį MIT (Massachusetts Institute of Technology) universiteto mokslininko Peter Reddien akiratyje atsidūrė kirmėlė planarija (matoma pirmojoje iliustracijoje), priklausanti plokščiųjų kirmėlių tipo gyvūnų klasei. Šis egzempliorius mokslininkus domino jau daugiau nei šimtą metų. Tiksliau ne pati kirmėlė, o jos neįtikėtinos savybės regeneruoti nutrauktą uodegą ar net galv...
(1) 2008-01-05 0
Spustelėjus šaltukui, iš kaminų intensyviau pradėjus rūkti dūmams, o ant gatvių pabirus druskai, tenka kvėpuoti užterštu oru. Kietųjų dalelių koncentracija ore Klaipėdoje ir kituose didžiuosiuose Lietuvos miestuose leistiną ribą viršijo dar gruodžio pabaigoje. Ore tvyrojo 10 mikronų skersmens dalelės, kurios patenka į žmogaus plaučius.
(1) 2008-01-05 0
Pasaulyje yra tiek keistų vietų, jog jų neišvydus savo akimis dažnai sunku patikėti apie jas pasakojamomis istorijomis. Viena iš tokių vietų yra Kanados Osoyoos ežeras, dar kitaip vadinamas – geltonuoju. Iš principo jis nėra visas geltonas, tačiau karštomis ir sausomis dienomis vanduo nusenka ir seklesnėse ežero vietose formuojasi įstabūs geltoni ežeriukai.
(23) 2008-01-03 1
Pagrindiniai maisto produktai šiemet brango visame pasaulyje. Viena iš priežasčių – indai ir ypač kinai daugiau suvalgo. Kai nacijos, kurių bendras gyventojų skaičius yra gerokai perkopęs per du milijardus, žvaliau pasirąžo, tai pajunta visas pasaulis. Ir ateityje jus dar labiau. Per pastaruosius penkiolika metų sojų pupelių paklausa Kinijoje išaugo keturgubai.
(4) 2008-01-02 1
Ar kada nors kilo klausimas, iš kur po žeme atsiranda vanduo, kaip jį surasti ir kaip jį iš žemės išgauti? Arba gal kada susimąstėte, ar tas vanduo, kurį geriate, tiekiamas tikrai iš švaraus ir patikimo šaltinio? Į šiuos ir kitus panašius klausimus jums gali atsakyti specialistai hidrogeologai. Daugiau apie juos ir apie hidrogeologijos mokslą bei jo taikymą skaitykite šiame straipsnyje.