Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Šunų ekspertė mano, kad šunys gali užuosti netgi laiką: ar ir jūsų augintinis jaučia, kada sugrįžtate namo ir kada metas miegoti?

2019-06-24 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (238)
    Share

Mes puikiai žinome, kokia gera yra šunų uoslė – gauruotieji šlapianosiai turi daugiau nei 200 milijonų kvapo receptorių, nei mes (mes teturime 5 milijonus). Tai šunims leidžia – jei tik jie išdresiruojami – užuosti viską, pradedant nuo savadarbių sprogmenų iki neteisėtų daiktų, vežamų per pasienį – ar netgi elektroninius prietaisus, kuriuos slepia seksualiniai nusikaltėliai.

Šunys turi daugiau nei 200 milijonų kvapo receptorių
©Andrew Butko (CC BY-SA 3.0) | commons.wikimedia.org

Dar daugiau – šunų ekspertė mano, kad tai leidžia šunims užuosti netgi laiką.

Bernardo koledžo šunų tyrimų laboratorijos įkūrėja Alexandra Horowitz neseniai kalbėjo apie savo knygą „Being a Dog“ (liet. „Buvimas šunimi“) bei šunų uoslę. Pastabesnių šunų augintojų tikriausiai yra pastebėję, kaip jų šunys tarsi jaučia, kada jų šeimininkai sugrįžta namo – arba kada yra metas miegoti.

A.Horowitz mano, kad šunys iš tiesų gali pasinaudoti savo puikia uosle, kad nustatytų dienos metą. Anot jos, dienai bėgant kvapas namuose keičiasi. Karštas oras kyla, ir įprastai daro tai srovėmis palei sienas bei pakyla iki pat lubų, susitelkia ties jų centru ir tada nusileidžia žemyn.

Šunys taip pat gali nustatyti, kas buvo konkrečioje vietoje, pagal joje paliktą kvapą. Tačiau A.Horowitz mano, kad jie taip pat gali užuosti, kaip ilgai konkretus žmogus ar šuo buvo toje vietoje – pagal kvapo intensyvumą. Be to, jie gali tam tikra prasme nuspėti ateitį – dėl vėjo atpučiamo kvapo.

Dėl šio įgimto sugebėjimo A.Horowitz ragina šeimininkus leisti šunims artintis prie kvapų, o ne juos traukti nuo jų, kai šuo nori kažką pauostyti. Juk tai yra tarsi jų pasaulio regėjimas ir supratimas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(5)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
45(0)
43(0)
41(0)
32(4)
25(0)
20(0)
16(0)
15(5)
13(2)
12(1)
Savaitės
94(1)
82(1)
80(3)
60(2)
Mėnesio
146(25)
106(13)
89(0)
85(8)