Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Su šitomis katėmis geriau nejuokauti: nors sveria tik 1,3-1,65 kg, bet gali užpulti ir sumedžioti net avį

2019-11-11 (0) Rekomenduoja   (45) Perskaitymai (385)
    Share

Tikriausiai esate girdėję apie juodakoję katę. Ši Afrikos plėšrūnė yra garsi tuo, kad per naktį dažnai sumedžioja 14 mažų gyvūnų. Tiesa, kartais pakanka ir vieno ėriuko ar avies.

Juodakojė katė yra mažesnė už naminę. Įprastai patinai sveria mažiau nei 2 kg, retais atvejais - apie 2,5 kg, o štai patelės vidutiniškai sveria tik 1,3-1,65 kg. Gyvenimas mažiems šiltakraujams žinduoliams nėra labai lengvas. Šios katės per naktį turi suėsti bent 250 g maisto. Atrodo nedaug? Prisiminkite, kad suaugusi patelė vidutiniškai sveria tik apie 1,3 kg - ji juk irgi turi suėsti bent 250 gramų mėsos.

Juodakojės katės suėda vieną kitą vabzdį, bet daugiausiai minta smulkiais graužikais, rečiau - zuikiais. Kartais ilgaausis būna didesnis ir už jį pričiupusę plėšrūnę. Juodakojės katės medžioja vienos ir per naktį ieškodamos grobio gali nueiti ir 8 km.

Juodakojės katės gyvena pietinėje Afrikos dalyje. Jos suaktyvėja naktį, kai eina medžioti. Tačiau tos teritorijos pasižymi intensyvia žemdirbyste. Tai laukinėms katėms per daug netrukdo, nes vietų pasislėpti kol kas nestinga. Tačiau juodakojės katės dažnai lankosi netoli fermų, ieškodamos su žmonėmis gyvenančių graužikų. Grūdais mintančios pelės yra gardus kąsnis. Dar gardesnis yra koks nors ėriukas ar apsimiegojusi avis.

Taip, supratote teisingai - ši mielai atrodanti žudikė gali sumedžioti ir avį. Tai pasitaiko retai, bet pasitaiko. Juodakojė katė įsikanda į ėriuko (ar smulkesnės paaugusios avies) gerklę ir laikosi kaip koks užsispyręs vampyras. Avis, kuri tikriausiai tuo metu būna dar labiau nustebusi už jus, galiausiai ima blaškytis, suktis ratu, mosuoti galva, taip dar labiau gilindama žaizdas. Vis giliau ir giliau, kol mažyčiai, bet tarsi adatos aštrūs dantys padaro kritinius pažeidimus ir fermos gyventojas nukraujuoja.

Tačiau avies pribaigimas - tik dalis daro. Dar reikia ją suvalgyti. To padaryti juodakojė katė negali, nes jos dantys yra tiesiog nepritaikyti tokio dydžio gyvūnų dorojimui. Taigi, katė palaka kraujo, galbūt labai pasistengusi išplėšia kokį vilna nepridengtą kūno gabalėlį ir nueina savais keliais. Savo avį suradęs ūkininkas vėliau būna labai nustebęs, tačiau juodakojės darbą išduoda paliktos dantų žymės.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(47)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(45)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
53(0)
39(7)
31(0)
23(0)
18(0)
16(2)
14(2)
13(0)
10(0)
Savaitės
100(2)
81(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
81(9)