Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Mokslo bendruomenė nustebusi - mormonas pagaliuku apvertė mūsų supratimą apie intelektą (Video)

2020-01-01 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (220)
    Share

Mormonai - tai šiaurėje gyvenantys vandens paukščiai, įprastai mintantys žuvimi. Šie gražūs ir mieli gyvūnai mums atrodo gana paprasti, bet jie poruojasi visam gyvenimui (ar bent jau ilgam laikui), kartu prižiūri lizdą ir gyvena didelėse kolonijose. O dabar vienas mormonas pakėlė pagaliuką ir per sekundę taip nustebino mokslininkus, kad jie net nebežino, ką galvoti.

Gebėjimas naudoti įrankius yra intelekto ženklas. Mes jau seniai nusprendėme, kad visi gyvūnai, kurie gali naudoti įrankius, demonstruoja aukštesnį intelektą nei tie, kurie įrankių nenaudoja. Varnos, drambliai, šimpanzės, aštuonkojai, žiurkės ir dar keli gyvūnai įrankius naudoja gana dažnai. Tačiau tik drambliai ir kai kurios bezdžionės įrankius naudoja savo kūno priežiūrai, pavyzdžiui, pasikasymui.

Bet tik pažiūrėkite į šį 10 sekundžių vaizdo įrašą, kuriame užfiksuotas šakelę pakėlęs mormonas:

Taip, paukštis ėmė ir pasikasė pagaliuku. Jis ne tik panaudojo įrankį, bet dar jį panaudojo pasikasymui. Tačiau ką tai reiškia? Ar tai atsitiktinumas? Mormonas pakėlė šakelę, atrodo, be jokios kitos priežasties. Tai ar mormonai yra tokie protingi, ar visgi mūsų intelekto matavimas įrankių naudojimu yra per daug paprastas?

Pradėkite nuo to, kad tai nėra atsitiktinumas. Mokslininkai, kurie apie šį elgesį parašė ilgą straipsnį, pagaliukais besikasančius mormonus matė ne kartą. Tai buvo pastebėta Velse ir Islandijoje, todėl tikėtina, kad šis gebėjimas yra paplitęs labai plačiai. Kitaip tariant, nors kasymasis šakelėmis tarp mormonų yra retas, jis nėra apribotas tik viena populiacija.

O dėl intelekto ir įrankių naudojimo ryšio sunku ką ir pasakyti. Mokslininkai teigia, kad šis naujas pastebėjimas paskatins platesnes diskusijas apie įrankių naudojimo evoliuciją. Ir, galbūt, teks sukurti kokią nors kategorijų sistemą, kuri taps skale, leidžiančia atskirti protingiausius gyvūnus nuo ne tokių protingų.

Taigi, mormonai naudoja įrankius. Tačiau, bent jau kiek pastebėta iki šiol, tik pasikasymui. Mormonai yra žvejojantys paukščiai ir maistui doroti jiems įrankių nereikia. Tačiau kas gali žinoti, galbūt greitai bus pastebėta, kad mormonai įrankius naudoja ne tik kūno priežiūrai.

Bet ar tai iš tikrųjų taip keista? Paukščiai lizdus suka iš įvairių šakelių ir pagaliukų. Kažkuriuo metu net ir jiems gali kilti mintis pasikasyti jau snape laikomu pagaliuku, o tuomet vienas išmoksta iš kito ir visa kolonija kasosi įrankiais.

 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(18)
Neverta skaityti!
(15)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
23(0)
22(7)
18(2)
18(0)
18(2)
18(0)
17(0)
15(0)
12(5)
Savaitės
90(1)
60(0)
54(3)
52(0)
51(0)
Mėnesio
180(10)
160(16)
115(1)
109(20)