Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Hipnotizuojantis vaizdo įrašas: kodėl šiaurinių elnių banda taip „šoka“ ratu tarsi ciklonas? (Video)

2021-04-03 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (55)
    Share

Dronu filmuotame vaizdo įraše – daugeliui nematytas ir neįprastas reginys. Rusijoje nufilmuota skiepijamų šiaurinių elnių banda, kuri sukasi tarsi ciklonas.

Vaizdai nufilmuoti virš Lovozero kaimo Rusijos Murmansko regione. Būrys elnių nesuskaičiuojamais ratais sukasi apie centre esančius kelis savo bandos narius. Spirale judantys gyvūnai iš dangaus atrodo išties hipnotizuojančiai.

Šis vaizdo įrašas bemat išplito socialiniuose tinkluose, nes retas kuris esame matę ką nors panašaus. Nors ekspertai teigia, kad gyvūnijos pasaulyje tai nėra nieko neįprasto.

Tokio „spiralinio šokio“ priežastis – pati elementariausia. Tai apsaugos forma. Kai banda susiduria su pavojumi, elniai pradeda suktis tokiais ratais – ir grobuoniui tampa labai sunku nusitaikyti į vieną kokį gyvūną.

 

Dažniausiai tokio „ciklono“ centre galima matyti susibūrusius jauniklius ir pateles.

Šis vaizdas nufilmuotas elnius Murmansko srityje, netoli Poliarinio rato, skiepijant nuo juodligės. Didelė jų banda buvo suvyta į uždarą teritoriją, kur tuomet buvo galima gyvūnus vieną po kito paskiepyti. Viso proceso metu gyvūnai ir atliko šį gynybinį „šokį“.

 

Žinoma, toks šiaurinių elnių gynybinis mechanizmas nėra nieko naujo – apie jį tik dar kartą priminė išpopuliarėjęs vaizdo siužetas. Plačiau apie tai, kaip elniai susiburia į „cikloną“, žiūrėkite kelerių metų senumo reportaže:

Verta skaityti! Verta skaityti!
(9)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(0)
30(0)
26(2)
24(0)
23(0)
20(0)
15(2)
13(0)
Savaitės
71(1)
71(0)
63(0)
61(0)
55(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)