Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Kodėl bitės, surinkusios nektarą, vis dar spokso į gėlės žiedą? Ne, tai nėra ilgas romantiškas atsisveikinimas – tai labai sumanus bitės bruožas (Video)

2021-04-08 (0) Rekomenduoja   (37) Perskaitymai (330)
    Share

Šiame „YouTube“ kanalo „Scishow“ vaizdo įraše aptariamas juokingas ir vis dėlto žavingas bičių bruožas. Pasirodo, bitės spokso į gėles, baigusios jas apdulkinti.

Ar tai romantiškas būdas padėkoti gėlei? Kodėl bitės užsiima šia keista praktika? „Scishow“ kanalo autoriai nusprendė atlikti tyrimą, nes visi tyrimai yra vienodai svarbūs, ir išsiaiškino, kad didesnės bitės tai darė dažniau nei mažesnės.

Atlikę tolesnį tyrimą, jie suprato, kad bitės bando prisiminti apdulkintų žiedų vietą, spoksodamos į visą bendrą gėlių vaizdą. Kodėl?

Jeigu gėlė yra tikrai geras nektaro šaltinis, bitės norėtų prie jos grįžti. Kaip išradinga!

Mažesnės bitės to nedarė, nes yra per mažos, kad galėtų surinkti daug nektaro. Todėl joms priskiriamos nektaro rinkimo užduotys šalia lizdo.

Panašu, kad gamta savo begaline išmintimi viską suplanavo bičių lizde. Žiūrėkite vaizdo įrašą, kad sužinotumėte daugiau apie šią įspūdingą bičių praktiką.

MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(39)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(37)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(9)
30(1)
29(3)
29(9)
23(0)
21(0)
20(0)
18(6)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)