Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Iš vandens gelmių žvejai ištraukė šiurpoką padarą: taip, šie dantys tikri (Foto, Video)

2021-08-23 (0) Rekomenduoja   (14) Perskaitymai (55)
    Share

Rugpjūčio pradžioje ant Šiaurės Karolinos valstijoje esančio tilto „Jannette’s Pier“ žvejojusiems žmonėms Atlanto vandenynas padovanojo netikėtą ir kiek šiurpokai atrodantį laimikį.

Taip, nuotraukoje užfiksuotas padaras ir jo dantys – tikri, rašo livescience.com. Ši žuvis vadinama avingalviu karosu (Archosargus probatocephalus) ir dažnai aptinkama Atlanto vandenyno pakrantėje: nuo Niujorko iki Brazilijos.

Brukline yra netgi jos vardu pavadinta įlanka (angl. „Sheepshead Bay“). Avingalviai karosai užauga iki 91 centimetro ilgio. Jų racioną sudaro austrės, moliuskai, vėžiagyviai ir truputis augalų.

Kaip ir žmonės, avingalviai karosai yra visaėdžiai ir turi bukus dantis maistui kramtyti. Visiškai suaugusio avingalvio karoso viršutiniame žandikaulyje paprastai būna trys krūminių dantų eilės, apatiniame žandikaulyje – dvi.

Bet labiausiai žmonių dantis primena priekiniai dantys. Juos netgi dengia emalio sluoksnis.

Dantų daugėja žuviai augant ir pamažu pereinant nuo minkštesnio prie kietesnio maisto. Šioje nuotraukoje matyti dvi apatiniame žandikaulyje dygstančių krūminių dantų eilės. Ar dantytieji avingalviai karosai kelia pavojų žmonėms?

 

Anot Kalifornijos valstijos mokslų akademijos kolekcijų prižiūrėtojo Davido Catania, greičiausiai ne.

„Nebijočiau maudytis vandenyse, kur paplitusios šios žuvys, – sakė jis. – Avingalviai karosai yra nepavojingi, jeigu jų neerzinsi. Kadangi jų žuviena pasižymi geromis kulinarinėmis savybėmis, avingalviai karosai yra geidžiamas laimikis, tačiau sugauta žuvis gali įkąsti. Taip pat galima įsidurti į aštrų nugarinį peleką.“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(14)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(14)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
41(0)
41(0)
29(0)
25(1)
21(4)
19(4)
19(0)
15(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)