Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Nesustabdomas žmonijos noras kontroliuoti orus - viena kompanija ketina pažaboti uraganus

2021-09-16 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (275)
    Share

Norvegijos startuolis „OceanTherm“ nori burbulais stabdyti uraganus.

Uraganų stabdymas iš tikrųjų būtų labai laukiama mintis. Dideli vandenynuose gimę uraganai gali būti labai pavojingi. Jie griauna miestus, žodo žmones, naikina infrastruktūrą ir sukelia milijoninius nuostolius. Kadaise JAV prezidentas juokavo (?), kad reikėtų uraganus bombarduoti atominiais ginklais, bet norvegai siūlo kur kas taikesnį sprendimą - burbulus.

Norvegijos startuolis „OceanTherm“ ketina burbulais aušinti vandenį. Didesnis paviršiaus plotas, susijęs su burbuliuojančiu vandenyno paviršiumi, vaizdžiai tariant, nukirs uraganams būtiną šilto vandens tiekimą. Burbulai kartu iškels vėsesnį vandenį iš giliau. Uraganai įprastai formuojasi virš iki 26-27 laipsnių temperatūrą pasiekusio vandens, todėl vandenyno paviršiaus aušinimas gali būti pašėlusi, bet veiksminga idėja.

Įdomu tai, kad „OceanTherm“ vadovas Olavas Hollingsaeteris kadaise tarnavo povandeniniame laive. Prisiminimai apie tai, kad vanduo didesniame gylyje yra vėsesnis, ir paskatino jį vystyti burbuliuojančią uraganų stabdymo technologiją. Bet kaip tai vyktų?

 

„OceanTherm“ planuoja, kad laivai tam tikroje vietoje į vandenį nuleistų vamzdžius su daugybe skylučių. Prireikus, į tuos vamzdžius būtų tiekiamas oras. Taip toje vietoje būtų suformuota burbulų uždanga, už kurios vanduo būtų vėsesnis.

Ar tai įmanoma? Na, teoriškai. Tam, kad šis sprendimas suveiktų, reikėtų labai daug kilometrų vamzdžių ir daug burbulų. Kol kas ši idėja atrodo tiesiog nepraktiška.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(9)
30(1)
29(3)
29(9)
23(0)
21(0)
20(0)
18(6)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)