Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą

Kodėl pasnigus tampa taip tylu? Tam yra mokslinis paaiškinimas

2021-11-24 (0) Rekomenduoja   (16) Perskaitymai (275)
    Share

Ar pastebėjote, kad pasnigus lauke tampa pastebimai tyliau? Pasirodo, tam yra mokslinis paaiškinimas – sniego savybės lemia tai, kaip gali keliauti garsas.


©Antranias | pixabay.com

Kai lengvas ir purus sniegas padengia žemę, jis veikia kaip garso slopintuvas – sugerdamas garso bangas tarsi komerciniai garsą sugeriantys gaminiai.

Akustiką tyrinėjantis profesorius Davidas Herrinas Kentukio inžinerijos koledžo sako, kad sniegas yra porėtas, o įprastai porėtos medžiagos – tokios kaip pluoštai ir porolonas – garsą sugeria labai gerai.

Anot D. Herrino, įprastai tam reikia apie 5 centimetrų sluoksnio, tačiau kartais užtenka ir kelių centimetrų – kad būtų juntamai sugeriamas garsas, ypač jeigu garsas yra aukštesnių dažnių.

Garso sugėrimas yra matuojamas skalėje nuo 0 iki 1. D.Herrinas pasakoja, kad sprendžiant iš turimų išmatavimų, sniegas sugeria garsą tarp 0,5 ir 0,9. Anot jo, tai rodo, kad yra sugeriama didelė dalis garso.

 

Tiesa, sniego struktūrai keičiantis, aplinkoje esančio garso kiekis gali padidėti. Anot JAV Nacionalinio sniego ir ledo duomenų centro, kai sniego paviršius aptirpsta ir vėl sušąla, jis gali sukietėti ir atspindėti garso bangas – dėl ko garsas tampa aiškesnis ir ima keliauti toliau.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(17)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(16)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
32(4)
29(0)
26(0)
22(1)
18(1)
14(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
83(5)