Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas » Apie gamtą
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Apie gamtą

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Neribotas

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-06-18 8
Meksikoje, Chuan Si Boniljos mieste, atsivėrė didžiulė duobė, rašoma leidinyje „My Planet“.
(0) 2021-06-17 6
„Audi“ kuria naują modulinę dalelių filtravimo sistemą. Ir ji nebus montuojama automobiliuose, bet mažins dažnai pamirštamą automobilių taršą.
(0) 2021-06-16 3
Jungtinėse Valstijose vienas žvejys teigia buvęs prarytas ir tada išspjautas banginio. „Aš panėriau omarų, ir tada kuprotasis banginis mėgino mane suėsti“, – penktadienį pasakojo Michaelis Packardas iš Provinstauno Masačūsetso valstijoje. Jūrų žinduolis jį esą išspjovė praėjus 30-40 sekundžių, jis didesnių sužalojimų nepatyrė.
(0) 2021-06-16 4
Po vėsesnės nei įprastai gegužės, birželio pirmoji savaitė pradžiugino (tikimės, kad daugumą iš jūsų) vasariškomis dienomis. Ar žinote, kiek Lietuvoje per metus būna vasariškų dienų? Ką mes vadiname vasariška diena? Ar vasariškos dienos būna tik vasarą? Ar vasariškų dienų daugėja vykstant klimato kaitai? Į visus šiuos klausimus atsakymus rasite žemiau pateikiamoje analizėje, bet apie viską iš eilės.
(0) 2021-06-15 4
Kamufliažą naudoja ir gyvūnai, ir žmonės. Jis leidžia susilieti su peizažu ir leidžia matomoje vietoje pasislėpti nuo priešų. Tačiau mokslininkai pastebėjo, kad žmonės gali lengvai išmokti atpažinti kamufliažą ir surasti paslėptus objektus.
(11) 2021-06-15 14
Augant įvairių elektronikos prietaisų ir elektromobilių paklausai, auga ir kasybos darbai, kurių metu iškasamas kobaltas, naudojamas ličio jonų baterijose.
(14) 2021-06-15 2
Jungtinė Karalystė 2018 m. pradėjo laipsniškai atsisakyti didesnio energijos suvartojimo halogeninių lempučių prekybos pagal visoje ES galiojančias taisykles, o šį mėnesį vyriausybė pateiks su tuo susijusius teisės aktus. Visgi, kuo blogos halogeninės lemputės ir kodėl jų reikia atsisakyti?
(0) 2021-06-15 7
Be abejo, dabar – pats tas laikas, kai lauke kepami kepsniai, smagiai vakarojama iki išnaktų, o netrukus sulauksime ir ilgiausios metų dienos. Tačiau toks mėgavimasis grynu oru ir gamta turi trūkumų – aplink ausis skraidančius ir zvimbiančius uodus.
(2) 2021-06-15 11
Lietuvoje vis pasitaiko atvejų, kai iš teritorijų, užterštų radioaktyviosiomis medžiagomis po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, norima įvežti medienos ir durpių kuro, užteršto radioaktyviuoju ceziu ¹³⁷Cs. Kadangi medienos kuro pelenai dažnai naudojami dirvoms tręšti, todėl radioaktyviųjų medžiagų, esančių pelenuose, gali patekti į daržoves ar gyvulių pašarą ir mitybos grandine – į žmogaus organizmą.
(0) 2021-06-14 32
Indonezijos fotografas Gunarto Song užfiksavo neįtikėtiną akimirką. Virš aktyviausio Indonezijos ugnikalnio nufotografavo krentantį meteoritą.
(0) 2021-06-14 9
Australijos mokslininkai 2007 m. aptiktą naują dinozaurų rūšį priskyrė prie didžiausių kada nors žemyne rastų dinozaurų rūšių.
(10) 2021-06-14 1
Paskutinę gegužės mėnesio savaitę Vokietijos „Greenpeace“ aktyvistams vėl pavyko patekti į pirmuosius spaudos puslapius: iš „Volkswagen“ gamyklos Emdene, esančios šalies šaurėje, jie pavogė daugiau nei tūkstantį raktelių nuo naujų, eksportui paruoštų automobilių, nugabeno juos į aukščiausią Vokietijos Alpių kalną Cugšpicę ir pakvietė koncerno vadovus iš ten raktus atsiimti.
(0) 2021-06-14 2
Praėjusį kalendorinį pavasarį (kovo–gegužės mėn.) geriausiai apibūdina žodis – KONTRASTINGAS. Oro temperatūros grafikai primena amerikietiškus „kalnelius“: šalčio įsiveržimus keitė šilumos bangos ir atvirkščiai.
(0) 2021-06-13 -1
Mokslininkai iš pelkių ir upių vagų iškasė ilgus plonus dirvožemio cilindrus, siekdami pažvelgti į praeitį ir suprasti, kokį poveikį gamtai padarė žmogus. Gauti rezultatai privertė juos iš esmės peržiūrėti ankstesnes prielaidas apie tai, kada viskas prasidėjo.
(8) 2021-06-11 42
Tarptautinės aplinkos apsaugos organizacijos švenčia - Izraelis žengė istorinį žingsnį, kuris, galbūt, sumažins gyvūnų kančias ir ligų proveržių riziką.